خدمات دندانپزشکی شامل چه مواردی است؟

اگر دندان شما دچار تراشه یا شکستگی شده است ، در اسرع وقت به دندانپزشک خود مراجعه کنید. برخی نیاز به مینی اسکرو Miniscrew و غیره دارند , هزینه ی ترمیم دندان جلو بنا بر این روش درمانی ارتودنسی برای هر فرد منحصر به خود اوست و متغیرهای زیادی در هزینه نهایی بیمار تاثیر دارد هزینه ارتودنسی در جلسه اول که ویزیت رایگان است به بیمار گفته می شود. افراد سیگاری یا بیماران مبتلا به دیابت، برای این روش مورد مناسبی نیستند.مصرف تنباکو و ابتلا به برخی از بیماری ها، قدرت ترمیم و مقاومت بدن در برابر عفونت ها را مختل می کند و خطر شکست پیوند را بالاتر می برد.این درمان ها هزینه بیشتری از دندان های مصنوعی یا روکش ها دارند اما روشی کار آمد تر و موثر تر برای جایگزینی دندان از دست رفته هستند که مشکلات پروتز های متحرک بدون ایمپلنت و بریج را ندارند.

این گروه از بیماران نیاز به ارتودنسی به همراه جراحی دارند که طبیعتا هزینه ارتودنسی آنها به علت جراحی و شدت مشکل بیشتر خواهد بود. اندازه ی آنها حدود ۳ میل طول و ۰٫۴ میلی متر قطر دارند. حدود دو دهه است که ماده پر کننده رزین کامپوزیت یا سفید وجود دارد. • 24 ساعت پس از ترمیم دندان می توانید از سمت دندان پر شده برای جویدن غذا استفاده نمایید.

یکی از مهمترین ناهنجاری های دندانی مشکل در قرارگیری درست فک بالا و پایین می باشد که موجب می شود فرد با مشکل جویدن و سایش دندان ها مواجه شود و یا بر اثر کج و کوله و روی هم قرار گرفتن دندان ها مانع از تمیز شدن آن ها می شود و همین مشکل یک مشکل بزرگتر مثل پوسیدگی و عفونت دندان ها را به وجود خواهد آورد. طول عمر ایمپلنت دندان در صورت مراقبت از آن دائمی است. مثلا پرکردگی های سرامیکی شکننده تر از طلا می باشند اما در عوض شبیه دندان طبیعی بوده و می توان ظاهر طبیعی دهان و دندان ها را با آن حفظ نمود.

11. برنامه زماني منظمي براي وعده هاي غذايي اصلي كودك و نيز ميان وعده ها طرح ريزي کنید و تعداد ميان وعده ها را به حداقل برسانید. بسیاری از افراد آمالگام نقره ای را با کامپوزیت هم رنگ دندان تعویض می کنند. هزینه درمان های ارتودنسی به نوع ناهنجاری ، نحوه درمان ، مدت درمان , سن بیمار ، شدت ناهنجاری ، نوع دستگاه به کار برده شده اعم از ارتودنسی متحرک و یا ارتودنسی ثابت، دستگاه خارج دهانی , دستگاه داخل دهانی , ارتودنسی دیمون، ارتودنسی با براکت های هم رنگ دندان، ارتودنسی نامرئی یا invisalign، ارتودنسی لینگوال , درمانهای ارتودنسی به همراه جراحی (ارتو سرجری), استفاده از مینی اسکروMiniscrew , استفاده از مینی پلیت Miniplate و غیره بستگی دارد.