خبر 20 دوشنبه 18 فروردین

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

  رئیس جمهور از موافقت رهبر معظم انقلاب با درخواست برداشت یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی قدردانی کرد … این مبلغ برای مقابله و مدیریت عوارض ناشی از شیوع ویروس کرونا هزینه خواهد شد … رئیس جمهور با صدور دستورات لازم به سازمان برنامه بودجه تاکید کرد نیاز‌های وزارت بهداشت از این منبع و حتی‌الامکان از تولیدات داخلی و توان شرکت‌های دانش بنیان تامین شود.
***
تصویب تسهیلات جدید برای حمایت از خانوار‌های محروم و کسب و کار‌های آسیب دیده از کرونا در ستاد اقتصادی دولت … رئیس جمهور گفت: در این جلسه مقرر شد نوبت دوم کمک معیشتی ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومنی تا پایان فرورین و دو نوبت دیگه هم در اردیبهشت و خرداد به حساب به سه میلیون خانوارمحروم واریز بشه …۲۳ میلیون خانوار یارانه بگیر هم اعتبار یک میلیون تومنی دریافت می‌کنن … آقای روحانی با بیان اینکه برای کسب وکار‌های آسیب دیده هم وام در نظر گرفته شده اضافه کرد: کمک به بنگاه‌ها مشرو ط به حفظ کارگرانشونه.

 

رئیس جمهور گفت: بازگشایی کسب و کارها، پلکانی و با نظر وزارت بهداشت و رعایت کامل اصول و پروتکل‌های بهداشتی خواهد بود … آقای روحانی بار دیگه از مردم هم خواست با رعایت توصیه‌ها و خودداری از تردد غیرضرور همچنان دولت و وزارت بهداشت رو در مبارزه با کرونا یاری کنند.
***

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: با شناسایی دوهزار و ۲۷۴ موردء جدید، شمار مبتلایانء کرونا در کشور، به ۶۰ هزار و ۵۰۰ نفر رسید … از این تعداد مبتلا، ۲۴ هزارو ۲۳۶ نفر بهبود یافته اند … شمار درگذشتگان هم با احتساب ۱۳۶ نفری که در ۲۴ ساعت گذشته جان باخته اند، به سه هزارو ۷۳۹ نفر رسید … آقای جهانپور با گلایه از افزایش تردد‌ها گفت: درصورت ادامه این روند خطر پیک مجدد کرونا رو خواهیم داشت.

*** 

سخنگوی دولت گفت: طرح فاصله‌گذاری فیزیکی تا کاهش و تمام شدن کرونا ادامه خواهد داشت … آقای ربیعی با تاکید بر اینکه راهبرد حفظ جان انسان‌ها تعطیلی بردار نیست اضافه کرد: هیچ تصمیمی بر خلاف نظر کارشناسان سلامت اتخاذ نخواهیم کرد.

*** 

 

اما با وجود خطر شیوع کرونا و توصیه ها، برخی‌ها اصلا توجهی ندارن، و با دلایل غیرمهم و حتی بی دلیل به خیابان‌ها میان.(گزارش)

 

***
شـورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از ملت ایران دعوت کرد؛ چهارشنبه شب همزمان با شب نیمه شعبان، ساعت ۲۱ از بام منازل و پنجره‌های خانه‌های خود؛ بانگ “یا مهدی ادرکنی” سر دهند.

** 

درخواست و تمنای مدافعان سلامت از مردمی که برای سلامتی شون از خودشون گذشتن … پزشکان و پرستاران می خوان در خانه ها بمونیم . (گزارش) 

 

رئیس قوه قضائیه در جلسه مسئولان عالی قضایی بر توسعه دادرسی‌های الکترونیکی و غیرحضوری برای حفظ سلامت و جان مردم و کارکنان قضایی تأکید کرد.

 

**
در نشست شورای اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی، فضای کسب و کار و اقتصادی کشور بررسی و مقرر شد فعالیت کسب و کار‌ها طبق تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا به گونه‌ای آغاز بشه که خللی به طرح فاصله گذاری اجتماعی وارد نشه.

 

**
در نشستی با حضور نمایندگان وزارت بهداشت، صنعت، وزارت کشور و اماکن نیروی انتظامی، در اتاق اصناف ایران درباره نحوه بازگشایی واحد‌های صنفی و تعیین اولویت بازگشایی رسته‌های صنفی هم اندیشی شد.

 

**
معاون بهداشت وزیر بهداشت از تدوین بیش از ۴۰ پروتکل فعالیت اصناف در اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند خبر داد … دکتر رئیسی با اشاره به بارگذاری این پروتکل‌های تا ۴۸ ساعت آینده در پایگاه اطلاع رسانی وزرات بهداشت گفت: پروتکل‌ها شامل بهداشت محیط کسب و کار، بهداشت افراد ارائه دهنده خدمت و بهداشت مشتریانه.

 

**
در نشست ستاد تنظیم بازار بر عرضه کالا‌های اساسی مورد نیاز مردم تا پایان ماه مبارک رمضان بدون هیچ افزایش قیمتی تاکید شد.

 

معاون بازرگانی وزارت صنعت هم از آغاز ترخیص گمرکی حجم گسترده‌ای از نهاده‌های دامی از فردا خبر داد و گفت: گوشت مرغ و گوشت قرمز هم به وفور در بازار عرضه می‌شه … آقای قبادی اضافه کرد: در جلسه تنظیم بازار برای حمایت از تولیدکنندگان گوشت مرغ هم تصمیماتی گرفته شد.

 

**

وزیر آموزش و پرورش گفت: تا پایان فرودین درباره شیوه ادامه سال تحصیلی و کیفیت آزمون‌ها تصمیم گیری می‌شه.

 

**

افراشته شدن پرچم جشن مجازی نیمه شعبان، بر فراز دنیای مجاز … کابران کنایه ای هم به افرادی زدن که به توصیه ها و فاصله گذاری اجتماعی توجهی ندارن و کار مدافعان سلامت رو بیشتر می کنن . (گزارش) 

 

**

دستان جهادگران گوش به فرمان دل های پای کار و دلسوزشان، همچنان پشتیبان مدافعان سلامت هستن .(گزارش)

 

**

قوانین سختگیرانه ی و منع رفت و آمد، آهنگ مشترک کشورها برای مبارزه با کرونا … ادامه این قوانین حکایت از این داره که هیاهوی کرونا در جهان حاکمه .

 

** 

آغاز موج جدید بارش‌ها و کاهش محسوس دمای هوا در نیمه شمالی … با ورود سامانه جدیدبارشی، از امشب بارش‌ها تقویت و به بتدریج به بیشتر مناطق کشور گسترده می‌شه … پیش بینی شده دمای هوا هم در نیمه شمالی ۶ تا ۱۲ درجه کاهش داشته باشه … در مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف و تگرگ پیش بینی شده … سازمان هواشناسی اعلام کرده بارندگی در شمال شرق شدیدتر خواهد بود.
**
رئیس جمهور در حکمی کریم همتی را برای ۴ سال به عنوان «رئیس جمعیت هلال احمر» منصوب کرد … آقای روحانی در این حکم بر جلب بیش از پیش مشارکت مردمی، سازمان‌های مردم نهاد داخلی و بین‌المللی و تعامل سازنده با سازمان صلیب سرخ جهانی تاکید کرد.
**
دفترچه‌های بیمه سلامت تا اول تیر نیاز به تمدید مهلت ندارن … مدیرعامل بیمه سلامت گفت: همه دفترچه‌های بیمه سلامت تا اول تیر بدون مراجعه به دفاتر بیمه قابل استفاده هستن.
**
به دنبال تعویق نشست فوری اوپک پلاس برای توافق بین روسیه و عربستان بر سر کاهش تولید؛ آمریکا و کانادا، این دو کشور را به اعمال تعرفه تهدید کردن … نشست اوپک پلاس قرار بود امروز برگزار شود که به پنج شنبه موکول شد … در پی تعویق این نشست، قیمت بار دیگه با کاهش ۹ درصدی رو به رو شد.
**
دبیرکل جهاد اسلامی حمایت از فلسطینیان رو در شرایط خطرناک شیوع کرونا خواستار شد … زیاد النخاله هشدار داد: اگر رژیم صهیونیستی محاصره غزه رو لغو نکنه باید آماده پاسخ مقاومت باشه … دبیرکل جهاد اسلامی گفت: هرگونه تهدید علیه زندگی مردم فلسطین با ادامه محاصره، بلا استثنا گریبان همه رو میگیره، دشمن صهیونیست باید بین پناهگاه و پایان دادن به محاصره غزه و آزادی اسرای فلسطینی یکی رو انتخاب کنه.
**
آتش سوزی در فرودگاه فلوریدای آمریکا سه هزار و ۵۰۰ خودروی کرایه طعمه حریق کرد … اطفای آتش سوزی هجده ساعت به طول انجامید … این آتش سوزی که منطقه‌ای به وسعت پانزده هکتار رو فرا گرفته بود آسیب جانی نداشت … علت آتش سوزی در حال بررسیه.

 

[ad_2]

Source link