خبر 20 دوشنبه 11 فروردین

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 سخنگوی دولت گفت: وضعیت سلامت جامعه رو دقیق رصد می‌کنیم و هرجا نیاز باشه تصمیم سختگیرانه تری رو می‌گیریم.

معاون اول رئیس جمهور هم پس از بازدید از بخش‌های مختلف انستیتو پاستور ایران، گفت: حفظ سلامت مردم در اولویته و اگه لازم باشه برای کنترل کرونا تصمیمات سخت‌گیرانه‌تری گرفته میشه.

 

رئیس جمهور در ارتباط تصویری از آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا در استان‌های آذربایجان غربی، خوزستان، اردبیل و زنجان مطلع شد … آقای روحانی در گفتگو با استانداران و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی این استان‌ها بر اجرای دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی تاکید کرد.

 

قدردانی مسئولان عالی قوه قضائیه از فعالان بهداشت و درمان در مبارزه با کرونا … رئیس دستگاه قضا در نشست مسئولان عالی قضائی به همه بخش‌های زیرمجموعه این دستگاه دستور داد از هیچ گونه حمایت و مساعدت در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی کوتاهی نکنن … وزیر بهداشت هم که میهمان ویژه این نشست بود با موفق ارزیابی کردن طرح بسیج ملی غربالگری گزارشی از این طرح و افراد غربالگری شده داد و گفت: به هیچ وجه کمبودی در مقابله با کرونا و رسیدگی به بیماران کرونایی نداریم.

توجیه با دلایل واهی برای مسافرت برخی از افرادی که ممنوعیت سفر و خطر شیوع ویروس کرونا رو جدی نگرفتن … به نظر شما این دلایل می تونه توجیه این سفرها باشه . (گزارش)

 

خونه نشینی این روزها ، شهرها رو حسابی خلوت کرده … البته دل تنگی های زیادی رو هم باعث
شده … (گزارش) 

 

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: با شناسایی سه هزارو ۱۸۶ موردء جدید، شمار مبتلایان در کشور، امروز به ۴۱ هزارو ۴۹۵ نفر رسید … آقای جهانپور اضافه کرد: از این تعداد مبتلا، سیزده هزارو ۹۱۱ نفر بهبود یافته اند، اما متاسفانه دوهزار و ۷۵۷ نفر جان باخته ن.

رونمایی و آغاز تولید انبوه نسل دوم کیت بومیء تشخیص کرونا … این کیتِ تشخیصیِ کاملا بومی، به همت متخصصانء وزارت دفاع* طراحی و تولید شده که تشخیص در کمترین زمان و دقتء بسیار بالا، از ویژگی هاشه.

بر اساس آمار سازمان جهانی بهداشت، شمار مبتلایان به کرونا در جهان به بیش از ۷۴۰ هزار نفر رسیده … از این تعداد خوشبختانه ۱۵۷ هزار نفر ویروس رو شکست دادن و متاسفانه ۳۵ هزار نفر، مغلوب این بیماری شدن … آمار نشون می‌ده دوسوم قربانیانء کرونا، در قاره اروپا هستن … در ایتالیا شمار جانباختگان به حدود یازده هزار نفر و شمار مبتلایان به صد هزار نفر رسیده … در آمریکا شمار مبتلایان با ۱۸ هزار مورد افزایش، به ۱۴۲ هزار نفر و شمار جانباختگان به حدود ۲۵۰۰ نفر رسیده … رئیس جمهور آمریکا معتقده با مرگء کمتر از ۱۰۰ هزار نفر، می‌شه نمرهء خوبی به عملکرد دولتش داد.

 

آذین بندی صفحات کرونایی فضای مجازی، به مجاهدت مدافعان سلامت، و حضور گروه های جهادی در میدان کرونا …(گزارش) 

 

ادامه اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در ورودی ها و جلوگیری از ورود متخلفان به شهرها . 

 

هشدار سازمان هواشناسی درباره بارش‌های بهاری در نیمه شرقی و جنوب کشور … سازمان هواشناسی اعلام کرد بارش های پراکنده در مناطق مختلف، ادامه داره، اما در استان های خراسان‌ رضوی، شمالی و جنوبی، سیستان وبلوچستان، کرمان و شرق هرمزگان، شدیدتره … بارش ها در استان های شرقی، امروز هم با آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها همراه شد.

 

تمدید مهلت تسلیم اظهارنامهء مالیات بر ارزش افزوده … معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی گفت: مودیان تا پایان فروردین فرصت دارن اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده زمستان را ارائه کنند.

 

سقوط بی‌سابقه قیمت جهانی نفت … نفت به پایین‌ترین قیمتش در ۱۷ سال گذشته رسیده … در معاملات امروز، بهای هر بشکه نفت خام سبک شیرین آمریکا با حدود پنج ونیم درصد کاهش به 20 دلار رسید و بهای هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال هم با شش ونیم درصد کاهش به 23 دلار رسید که پایین ترین قیمت در 17 سال گذشته است … شیوع جهانی کرونا و جنگء قیمت بین عربستان و روسیه*، علت اصلی سقوط قیمت جهانی نفت اعلام شده .

 

رسیدگی به پرونده قتل موبایل فروش اسلامشهری خارج از نوبت … دادستان اسلامشهر گفته: ۳ متهم در قتل مرحوم معصومی، جوان موبایل فروش اسلامشهری بازداشت شدن .

 

[ad_2]

Source link