خبر 20، 9 فروردین 99

[ad_1]

در این شب خجسته، به حق این مولود فرخنده، شفای همه بیماران رو از حضرت حق خواستاریم.

***
ماندگاری ویروس کرونا در هوا و انتقالش از این طریق، صحت نداره … معاون دانشگاه علوم پزشکی تهران گفته: سودجوها* این خبر جعلی رو منتشر کردن … توضیحات بیشتر در بسته فضای مجازی خبر بیست.
**
رئیس جمهور گفت طرح مهم فاصله‌گذاری اجتماعی، فعلا تا ۲۰ فروردین، اجرا می‌شه … آقای روحانی با قدردانی از محدود شدن داوطلبانه سفر‌های مردم در هفته اول تعطیلات گفت: در هفته دوم و اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، قدم‌های سختگیرانه برداشته شده و می‌شود.
آقای روحانی با اشاره به اینکه همه فروشگاه‌های مواد غذایی و بهداشتی، بدون کمبود، مشغول فعالیت هستند، اضافه کرد مقایسه اوضاع ایران با برخی کشورها، واقعیت‌های خرسندکننده‌ای را آشکار می‌کند. **
رییس جمهور، شایعه سازان فضای مجازی رو همکاران نزدیک کرونا دونست و گفت: با همکاری وزارت ارشاد، صداوسیما و فضای مجازی، با یاران کرونا که ذهن مردم رو مشوش می‌کنن برخورد می‌شه. **
رئیس جمهور با تبریک روز پاسدار اضافه کرد برادران عزیز سپاه پاسداران، همیشه در خط مقدم خدمت به مردم و دفاع از امنیت کشور، بوده و هستن.
**********************************
سازوکار اجرای مصوبه ستاد اقتصادی دولت درخصوص اعطای ۷۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات به واحد‌های تولیدی آسیب دیده از کرونا بررسی شد … در نشست رئیس کل بانک مرکزی با مدیران عامل بانک‌ها و موسسات اعتباری، مقرر شد مشاغل مشمول این مصوبه، با همکاری نظام بانکی، مشخص بشن و دستورالعملش ابلاغ شه.
**********************************
هشدار سازمان هواشناسی درباره احتمال آب‌گرفتگی معابر، سیلاب و طغیان رودخانه‌ها … بارش‌ها از امشب، شدید می‌شه و سامانه بارشی تا دو روز آینده در بیشتر مناطق کشور، فعاله … طبق اعلام سازمان هواشناسی، بارندگی‌ها در مناطقی از کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال وبختیاری، فارس، یزد و کرمان، شدت بیشتری داره و در ارتفاعات البرز و زاگرس، برف می‌باره … البته این بارش‌ها رودخانه هیرمند رو پرآب کرده و موجب خوشحالی کشاورزان هم شده.
**********************************
اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در ورودی شهر‌های کشور با ممنوعیت ورود خودرو‌های غیربومی ..
**************************
آزمایشگاه سیار، محصول بسیج جامعه پزشکی کمکی برای مبارزه با کرونا.
****
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از ظهر دیروز تا امروز آزمایش کرونای سه هزار و ۷۶ نفر مثبت بوده … با این افزایش شمار مبتلایان به ۳۵ هزار و ۴۰۸ نفر رسیده … از این تعداد مبتلا ۱۱۶۷۹ نفر بهبود یافتن؛ ۲۵۱۷ نفر هم جونشون رو از دست دادن.
************************************
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: همه ظرفیت سپاه و بسیج، ازجمله بیمارستان‌های ثابت و سیار، در خدمت درمان مبتلایان به کرونا قرار گرفته.
************************************
معاون اول رئیس‌جمهور، از بیمارستان امام حسین تهران، بازدید کرد و در جریان روند درمان بیماران مبتلا به کرونا قرار گرفت.
************************************
ردپای بی سابقه سکوت در خیابان‌های خلوت شهر به خاطر حضور مهمون ناخونده … البته در این شرایط، عده‌ای هنوز هم این ویروس رو جدی نگرفتن.
***
کرونا بیش از یک سوم جمعیت جهان رو خانه نشین کرده … ۱۹۹ کشور درگیر کرونا هستن.

[ad_2]

Source link