خبر 13 جمعه 15 فروردین

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

  سرپرست سازمان جمعیت هلال احمر از یاری و همراهی بیش از ۲ میلیون داوطلب برای اجرای طرح‌های این سازمان در مبارزه با کرونا خبر داد. سرپرست سازمان جمعیت هلال احمر با اشاره به کمک چشمگیر خیران برای تامین تجهیزات مورد نیاز بیمارستانی گفت: از فردا۵۰۰ هزار نفر از بیماران خاص و سرطانی زیر پوشش قرار خواهند گرفت. دکتر همتی همچنین از همکاری رسانه ملی برای همکاری تمام و کمال با هلال احمر در این روز‌های ویژه، قدردانی کرد.

 

گروه‌های جهادی در خط مقدم مقابله با کرونا ….
این گروه‌ها که در همه عرصه های خدمت حضوری فعال دارند، این بار به مقابله با ویروس کرونا برخاسته‌اند.

 

محدودیت های تردد درخروجی و ورودی استان ها درچارچوب طرح فاصله گذاری اجتماعی همچنان ادامه دارد.
همکارم آقای صفاری در ورودی استان البرز مستقر شده …

 

سامانه ثبت شکایات احتمالی مشتریان بانکی دارای تسهیلات قرض‌الحسنه راه‌اندازی شد.
بانک مرکزی اعلام کرد در ادامه سیاست‌های حمایتی از کسب و کارهای زیان دیده از شیوع ویروس کرونا ، سامانه‌ای برای ثبت شکایات درباره کسر اقساط راه‌اندازی کرده است.

 

هموطنانی که با وجود بخشنامه‌های بانک مرکزی، از حساب آنها اقساط تسهیلات کسر شده می‌توانند در پایگاه اینترنتی بانک مرکزی، شکایت خود را ثبت کنند. بانک مرکزی پیش‌تر بخشنامه‌ای برای تعویق پرداخت تسهیلات وام‌های قرض‌الحسنه در اسفند ۹۸ و فروردین و اردیبهشت ۹۹ صادر کرده بود.

 

چند خبر کوتاه مرتبط با کرونا …
*
شرکت ملی پست ایران اعلام کرد: در ۱۴ روز ابتدایی امسال بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار مرسوله پستی در شرکت پست جابجا شده که عمده این مرسولات مربوط به خرید‌های اینترنتی و غیر حضوری مردم بوده است.
*
دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد: همه کلاس‌های دانشگاه آزاد از ۱۶ فروردین‌ماه، به صورت مجازی و برخط برگزار می‌شوند.
*
رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران گفت: باید برنامه‌های فشرده تری در خصوص مداخلات مدنی و محدود شونده انجام داد. دکتر زالی افزود: تصمیمات مدیریتی در خصوص اپیدمی‌ها زمانی جواب می‌دهد که مردم هم کمک کنند.
*
سخنگوی سازمان انتقال خون با اشاره به این که مردم در روز‌های کرونایی اهدای خون را فراموش نکنند، گفت: بسیاری از بیماران سرطانی، تالاسمی و هموفیلی به خون و فرآورده‌های نیاز دارند.

 

با گذشت بیش از سه ماه از بحران جهانی کرونا ، تلاش دانشمندان برای کشف واکسن و دارویی برای درمان این بیماری تا کنون به نتیجه نرسیده و مهمترین تاکید سازمان بهداشت جهانی همچنان پیشگیری و رعایت بهداشت فردی است.(گزارش) 

 

متخصص بیماری‌های عفونی همکاری ملی و عشق و علاقه به خدمت و کمک به همنوع را برگ برنده ایران در کنترل ویروس کرونا دانست. دکتر حق دوست ضمن ارزیابی مثبت از عملکرد کشورمان در مقایسه با ۱۵ کشوری که بیشترین تعداد مبتلایان در جهان را دارند گفت : نبود پوشش بیمه ای همگانی، فرسودگی کادر درمانی و کمبود امکانات بهداشتی مهم ترین دلایل شیب تند مبتلایان و فوتی ها در برخی کشورها است . دکتر حقدوست افزود : در ایران اکنون آمار فوتی ها به وضع ثابتی رسیده و از شیب صعودی آن کاسته شده است .

 

خبرهایی از کرونا در جهان ، از خلوتی اماکن گردشگری ایتالیا تا ادامه تدابیر سخت‌گیرانه تردد در کشورهای اروپایی ،
200 هزار نفر از مبتلایانِ به کرونا در جهان بهبود یافته اند …

 

شمار مبتلایان ویروس کرونا در جهان از یک میلیون نفر فراتر رفته . 213 هزار نفر از این افراد ، یعنی بیش از 20 درصد بهبود یافته‌اند . تنها 37 هزار نفر یعنی 3/7 درصد از مبتلایان در وضع وخیم به سر می‌برند . شمار جان باختگان کرونا در جهان هم به 53 هزار نفر رسیده .
*
در اسپانیا که خوشبختانه شمار بهبود یافتگان به 26 هزار نفر رسیده ، مقررات سخت‌گیرانه تردد تمدید شده . شمار مبتلایان در اسپانیا به 112 هزار نفر رسیده ، ده هزار نفر هم در این کشور در جدال با کرونا جان باختند . پزشکان اسپانیایی تحت فشار زیادی قرار گرفته‌اند . فرانس 24 گزارش داد : کادر درمانی اسپانیا به دلیل نبود لوازم مراقبتی، از کیسه پلاستیکی به جای پوشش محافظتی استفاده می کنند.

 

*
در ایتالیا ، اماکن گردشگری رم از گردشگران خالی شده . شمار مبتلایان هم به 115 هزار نفر رسیده، 18 هزار نفر از مبتلایان بهبود یافته‌اند. در ایتالیا متاسفانه 13 هزار نفر از مبتلایان جان باختند . خشم ایتالیایی‌ها از بی‌تفاوتی اتحادیه اروپا هم موجب عذرخواهی رئیس کمیسیون اروپا شد .
*
براساس مقررات جدید در برلین آلمان، بی‌توجهی به رعایت فاصله ۱/۵ متری با دیگران ، ۵۰ تا ۵۰۰ یورو و باز کردن مغازه هزار تا 10 هزار یورو جریمه دارد . شمار مبتلایان در آلمان به 84 هزار نفر رسیده ، 22 هزار نفر بهبود یافته‌ و 1100 نفر جان باختند .
*
در آمریکا ، فرمانداران نیویورک ، نیوجرسی و لوئیزیانا درباره کمبود تجهیزات پزشکی و سیر صعودی کرونا هشدار دادند . شبکه سی‌بی‌اس‌نیوز در گزارشی از وضعیت بحرانی بیمارستان‌ها اعلام کرد : استفاده از گان و ماسک‌ های مصرف شده ، عادی شده است !

 

پنتاگون، فرمانده ناو هواپیمابر روزولت را به علت انتقاد از دولت و افشاگری درباره همه گیری کرونا در این ناو برکنار کرد. بلومبرگ هم نوشت با پیش بینی افزایش قربانیان ویروس کرونا در آمریکا ، پنتاگون در حال بررسی تهیه ۱۰۰ هزار کیسه حمل جسد برای قربانیان این ویروس است . در آمریکا از 245 هزار مبتلا ، 10 هزار نفر بهبود یافته‌ و 6 هزار نفر جان باختند .
*
در انگلیس شمار مبتلایان 33 هزار نفر اعلام شده . نزدیک به 3 هزار نفر هم جان خود را از دست دادند . بوریس جانسون نخست وزیر ، که قرنطینه شده ، از مردم خواست با عمل کردن به توصیه های بهداشتی در جلوگیری از گسترش شیوع کرونا همکاری کنند .
*
نخست وزیر فرانسه گفت: قرنطینه خانگی احتمالاً تا 27 فروردین تمدید خواهد شد. در این کشور شمار مبتلایان 59 هزار نفر اعلام شده که پنج هزار نفر جان باخته و 12 هزار نفر بهبود یافته‌اند. پیامدهای اقتصادی کرونا وزیر دارایی فرانسه را هم نگران کرده.

*
چین هم از دیپلمات‌های خارجی خواست فعلا به پکن نیایند . مقامات ووهان چین می‌گویند : خطر بازگشت کرونا همچنان بالاست ؛ شهروندان جز در مواقع ضرور از منازل خارج نشوند .

 

بهار، از دیرباز فصل محبوب شاعران و کانون توجه آنان به طبیعت بوده است . جلوه های این حضور را می توان در دهها بهاریه ای دید که شاعران در دیوان های خود به یادگار گذاشته اند. 

 

زمین‌لرزه 4/3 ریشتری صبح امروز در شهر فرخی استان اصفهان خسارتی نداشت .
* زمین‌لرزه دیگری نیز به بزرگی 4/7 ریشتر شهر سیه چشمه درآذربایجان غربی را لرزاند . این زمین‌لرزه در عمق ۱۲ کیلومتری زمین روی داد . همزمان زمین لرزه ای به بزرگی 4/7 ریشتر بخش وسیعی از استان وان در شرق ترکیه را لرزاند .
=-=-
فراخوان پذیرش سرباز امریه در وزارت علوم اعلام شد . مشمولان وظیفه و دانش آموختگانی که تمایل به گذراندن دوره سربازی خود در قالب نیروی امریه ارتباط با صنعت در وزارت علوم را دارند ، می توانند تا بیستم فروردین‌ماه ۱۳۹۹ در سایت امریه وزارت علوم ثبت‌نام کنند. نتایج اولیه این ثبت نام در ۲۶ فروردین ماه ۱۳۹۹ اعلام خواهد شد.
=-=-
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران از برگزاری اولین جلسه هماهنگی با وزارت جهادکشاورزی جهت محاسبه و دریافت آب‌بهای مصرفی کشاورزان براساس اجرای تکالیف بودجه امسال خبر داد . حاج رسولی‌ها گفت: سالانه حدود ۴۲ میلیارد مترمکعب از طریق چاه‌ها استحصال و در بخش کشاورزی مصرف می‌شود و بر خلاف سایر بخش‌ها هیچ بهایی بابت آب مصرفی پرداخت نمی‌شود.
=-=-
رئیس شورای حل اختلاف کشور گفت: مقدمات کار در حوزه داوری و میانجیگری در ۱۶ استان فراهم شده است. حجت الاسلام المسلمین مظفری افزود: در دیگر استانها نیز زمینه برای انجام اقدامات اولیه و ثبت نام و کارگزینش میانجیگران از میان متقاضیان فراهم و در اوایل امسال اعلام خواهد شد.

 

 

 

[ad_2]

Source link