خبر 13، 29 فروردین 99

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

نمونه‌هایی از تجهیزات رفع‌آلودگی، بیمارستان‌های سیار، خودرو‌های طراحی و بهینه شده و کمک‌های کارکنان ارتش برای امدادرسانی به ملت ایران در مبارزه با ویروس کرونا در تهران، مراکز استان‌ها و برخی شهر‌ها در این رژه به نمایش درآمدند. تجهیزات، بلافاصله پس از عبور از جایگاه، برای اقدامات مردم‌یاری به مناطق کم برخوردار اعزام شدند.
***
امروز در روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، در سراسرکشور از جمله تهران، «رژه خدمت» برگزار شد.
***
پس از پیروزی انقلاب، در شرایطی که دشمنان نغمه شوم و خطرناک انحلال ارتش را سرداده بودند، امام خمینی (ره) با قاطعیت ضرورت حفظ ارتش را اعلام و روز ۲۹ فروردین را روز ارتش نامگذاری کردند. ارتش پس از حضور سرافرازانه در دفاع مقدس، پس از جنگ نیز هم در عرصه خودکفایی و هم در عرصه یاری مردم کارنامه‌ای درخشان داشته است.

 

***
درحالی که بسیاری از کشور‌های پیشرفته به ناتوانی خود در مقابله با کرونا اذعان دارند؛ کشور عزیزمون، به همت کادر درمانی متعهد، مجرب و فداکار خود و البته با همدلی و همراهی آحاد مردم، در مبارزه با این بحران جدید، خوش درخشیده. لازمه ادامه این مسیر همکاری همه شهروندانه …
***
همه مردم، در سراسر کشور، همدل و یک صدا، شانه به شانه هم، برای دفع ویروس کرونا در تلاشند.
عده‌ای مانند کادر درمانی، در مواجهه مستقیم با بحران قرار دارن و عده‌ای هم، برای دلگرمی مبارزان خط مقدم، تلاش می‌کنند.
***
خبر‌هایی از کرونا در جهان … از عذرخواهی اتحادیه اروپا از ایتالیا برای تنها گذاشتن این کشور در بحران کرونا تا نگرانی سازمان ملل از تبعات کرونا برای کودکان. ویروس منحوس کرونا تاکنون نزدیک به دو میلیون و ۲۰۰ هزار نفر را مبتلا کرده که بیش از ۵۵۰ هزار نفر از آنان بهبود یافته‌اند.
اینجا در آلبانی، پلیس با پهپاد تردد شهروندان را کنترل می‌کند. نقض مقررات منع تردد جریمه سنگینی دارد: تا هشت سال حبس. این سختگیری‌ها برای این است که آلبانی با ۵۰۸ بیمار کرونایی، به سرنوشت بحرانی دیگر کشور‌های اروپایی، دچار نشود. اروپا حالا بیش از یک میلیون بیمار کرونایی دارد.
*
رئیس کمیسیون اروپا از ایتالیا به علت کوتاهی در حمایت از این کشور در مقابله با کرونا عذرخواهی کرد. گاردین نوشت در اوایل شیوع کرونا در ایتالیا، هیچ کشور عضو اتحادیه اروپا در قالب مکانیسم اضطراری اتحادیه، به ایتالیا کمک نکرد. این کمک نکردن، متاسفانه موجب شده کرونا، جان ۲۲ هزار ایتالیایی را بگیرد و ۱۶۸ هزار نفر هم در جدال با این بیماری بی‌قرار شوند.
*
در آلمان انتشار عکسی از سوار شدن وزیر بهداشت در آسانسور شلوغ، دردسرساز شده. در این عکس وزیر بهداشت و ۱۱ مقام دولتی در فضای دو متری آسانسور خود را جای می‌دهند. ((عکس در ال خبر)) در آلمان تاکنون بیش از ۴ هزار بیمار کرونایی جان خود را از دست دادند.
*
در اسپانیا هم شیوع کرونا ادامه دارد و در ۲۴ ساعت گذشته، ۴۲۰۰ بیمار جدید شناسایی شده.
*
در فرانسه هم در ۲۴ ساعت گذشته، متاسفانه بیش از ۷۵۰ نفر به شمار جان باختگان کرونایی اضافه شده. شمار کل جان باختگان این کشور بر اثر کرونا به ۱۸ هزار نفر نزدیک شده.
*
در انگلیس، شمار مبتلایان از صد هزار نفر بیشتر شده و ۱۳ هزار نفر هم بر اثر کرونا جان باختند. محدودیت‌هایی که با چاشنی جریمه هزار پوندی آغاز شده بود، سه هفته دیگر تمدید شد.

دبیرکل سازمان ملل هم نگران وضع کودکان شده و می‌گوید میلیون‌ها کودک و فقیر، ممکن است فقیرتر شوند.
((اگرچه کودکان از علائم شدید بیماری به دور بوده‌اند، اما زندگی آن‌ها به طور کامل در حال دگرگونی است. ۳۶۹ میلیون کودک در ۱۴۳ کشور، با تبعات کرونا از جمله دریافت نکردن غذا و واکسن درگیر می‌شوند))
*
در آمریکا که روز گذشته نزدیک به ۳۰ هزار بیمار کرونایی در یک روز شناسایی شده ترامپ طرح بازگشایی اقتصادی‌اش را کلید زده تا از تبعات اقتصادی و انتخاباتی کرونا بکاهد. رئیس مجلس نمایندگان، اما طرح ترامپ را مبهم توصیف می‌کند.
((دستورالعمل‌های ترامپ درباره بازگشایی اقتصادی مبهم و فاقد انسجام است. ترامپ درباره مقابله با کرونا دیر عمل کرد. فرمانداران ایالت‌ها باید عقل سلیم را معیار حفاظت از ساکنان ایالت‌های خود قرار دهند.))
*
در ژاپن هم با نزدیک شدن شمار مبتلایان به ده هزار نفر، وضع اضطراری به سراسر این کشور گسترش یافت.
*
رئیس جمهور روسیه، برگزاری بزرگترین جشن ملی این کشور را به تعویق انداخت. قرار بود این جشن ۲۰ اردیبهشت برگزار شود.
در ۲۴ ساعت گذشته نزدیک به ۳۵۰۰ مبتلای جدید در روسیه شناسایی شده.
*
در برزیل رئیس جمهور وزیر بهداشت را به علت اختلاف نظر در زمینه چگونگی مبارزه با ویروس کرونا برکنار کرد. خبر برکناری وزیر بهداشت برزیل با اعتراض مردم در برخی شهر‌ها مواجه شد.
*
در چین، دولت آمار بیماران کرونایی را اصلاح و اعلام کرده ۱۲۹۰ نفر دیگر در ووهان بر اثر کرونا جان باخته‌اند که از فهرست جا افتاده بودند. بنابر اعلام دولت چین، تعدادی از بیماران نتوانسته بودند به بیمارستان بروند، تعدادی هم دوبار گزارش شده بودند. کرونا، اقتصاد چین را با رکوردی تاریخی مواجه کرده و اقتصاد این کشور، در سه ماهه نخست امسال، اولین بار ۶/۸ درصد کوچکتر شده.
***
بارندگی‌های سیل آسای شب گذشته آب و برق ۲۵ روستا در بخش شهداد و گلباف کرمان را قطع کرد.
مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان گفت: برخی محور‌ها نیز مسدود شده است که در حال بازگشایی ان‌ها هستیم.
سعیدی افزود: از خسارت احتمالی هنوز گزارشی نرسیده است، اما چندین تیم ارزیاب در منطقه در حال بررسی خسارت‌ها هستند. فلاح، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان هم گفت: از ابتدای صبح امروز هشت تیم امدادی به منطقه اعزام و تخلیه آب منازل و توزیع اقلام غذایی بین مردم اغاز شده است.
****
رئیس سازمان برنامه و بودجه با وارد دانستن انتقاد فرهنگیان به نحوه اجرای طرح رتبه‌بندی، بر یافتن راهکار مناسب برای اجرای صحیح آن از ابتدای سال ۹۹ تاکید کرد. آقای نوبخت گفت: برای اصلاح قرار شد نمایندگان تشکل‌های فرهنگی در سازمان برنامه
و بودجه پیشنهاد‌های خود را با مسئولان در میان بگذارند و فردا راهکار مناسب اتخاذ شود.
=-=-=
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: ثبت نام اینترنتی وام ضروری بازنشستگان کشوری از اول اردیبهشت ماه آغاز می‌شود.
افتخاری افزود: کسر اقساط تسهیلات قرض الحسنه ۷ میلیون تومانی بازنشستگان کشوری در ماه‌های فروردین و اردیبهشت به تعویق افتاده و از حقوق بازنشستگان کسر نخواهد شد.
=-=-=
رئیس پژوهشگاه فضایی ایران گفت: ساخت ماهواره‌های کوچک ارزان قیمت در کنار توسعه ماهواره‌های بزرگ مخابراتی و سنجش از دور، برنامه راهبری فضایی کشور در سال ۹۹ است. صمیمی افزود: توسعه ماهواره‌های مخابراتی ناهید ۱ و ۲ و سنجشی پارس ۱
و ۲ نیز در دستور کار است.
=-=-=
معاون ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به شرایط خاص امسال، آزمون هماهنگ برای پایه ششم تحصیلی برگزار
نمی‌شود. خانم حکیم زاده افزود: مانند سایر پایه‌های تحصیلی که معلمان ارزشیابی کیفی توصیفی را انجام می‌دهند در پایه ششم هم این ارزشیابی انجام می‌شود و نیازی به انجام آزمون هماهنگ پایانی نیست.
=-=-=
دیوان محاسبات در واکنش به شایعه گم شدن ۴/۸ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی اعلام کرد: با توجه به هماهنگی و نظارت دو قوه مجریه و مقننه، امکان گم‌شدن حتی یک دلار از ارز‌های پرداختی به واردکنندگان متصور نیست. بنابر اعلام دیوان محاسبات، هویت دریافت‌کنندگان ارز ۴۲۰۰ تومانی، چه اشخاص حقیقی و حقوقی، معلوم و مشخص است.
=-=-=
رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از تمدید ثبت نام در سامانه اصناف و صنایع تا پنجم اردیبهشت خبر داد.
جنیدی گفت: پس از پایان این مهلت، با صاحبان حرف و مشاغلی که ثبت نام نکرده‌اند به منظور پیشگیری از انتقال کرونا برابر قانون برخورد خواهد شد.
***
نماینده سازمان ملل در امور یمن گفت: یمن نمی‌تواند همزمان با دو جبهه جنگ و کرونا مواجه باشد.
گریفیتس در نشست مجازی شورای امنیت افزود: نبرد جدید یمن در مقابله با کرونا، همه جانبه خواهد بود و ما نمی‌توانیم بدون متوقف کردن جنگ، تمام توجه خود را به تهدید جدید معطوف کنیم. نماینده سازمان ملل در امور یمن تاکید کرد با ورود کرونا به یمن تهدید‌های عمیق‌تر و گسترده‌تری متوجه مردم رنج کشیده می‌شود. گریفیتس با بیان اینکه در دو هفته گذشته، به طور مداوم با طرفین درباره متن توافق، مذاکره داشته‌ایم افزود: تلاش‌های خود را برای برطرف کردن اختلافات مضاعف می‌کنیم.
****

[ad_2]

Source link