خبر ۲۰، یکشنبه ۱۰ فروردین ۹۹

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 حضرت آیت الله خامنه‌ای در این پیام با تبریک روز ولادت قمر بنی هاشم حضرت ابی الفضل‌العباس، جانبازان را مجاهدان فداکار و شهیدان زنده نامیدند و افزودند: ان شاالله چشم و دل این عزیزان با پاداش الهی روشن خواهد شد.

 

رهبر معظم انقلاب همچنین از خداوند متعال برای جانبازان و خانواده‌های صبور آنان سلامت، عزت، ثبات قدم و عافیت نیکو مسئلت کرند.

این بخش همچنین به خبرهای زیر اختصاص دارد:

سخنگوی قوه قضائیه گفت: با دستور رئیس دستگاه قضا، زندانیانی که به هر علتی تاکنون مشمولء مرخصی نشده، با پیشنهاد شورای طبقه‌بندی زندان‌ها، می‌تونن از مرخصی‌ها بهره‌مند بشن.

 

آقای اسماعیلی اضافه کرد: مرخصی ۱۰۰ هزار زندانی هم که به علت شرایط خاصئشیوع کرونا، به مرخصی رفته اند، تا پایان این ماه، تمدید شد.

 

ارتباط تصویری با استانداران چهار استان

 

رئیس جمهور در ارتباط تصویری با استانداران کرمانشاه، فارس، لرستان و بوشهر، از آخرین وضع مقابله با ویروس کرونا، درمانء بیماران و سیل در این استان ها، مطلع شد. آقای روحانی در این ارتباط تصویری گفت: اعتبارات لازم برای مقابله با سیل و مبارزه با آفات و ملخ، تأمین خواهد شد.

اوضاع عادی پایانه‌های اتوبوسرانی در شرایط غیرعادی کرونایی

قدردانی دولت از کادر درمان

 

درجلسه هیئت دولت، از تلاش‌های شبانه روزی پزشکان و پرستاران در مبارزه با بیماری کرونا تجلیل شد.

 

در این نشست همچنین وزرا، از ابعاد مختلف طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، گزارش دادن. پیشنهاد‌های دستگاه‌های اجرایی هم به تصویب هیئت وزیران رسید.

 

رئیس جمهور در این نشست، با تأکید بر اجرای دقیق طرح فاصله‌گذاری اجتماعی گفت: واحد‌های تولیدی و توزیعی که تداوم فعالیت آن‌ها برای تأمین مایحتاج و تضمین رفاه مردم ضروریه، به هیچ وجه تعطیل نخواهند شد.

 

آقای روحانی با بیان اینکه دولت با همه توان، حامی سربازان خط مقدم بخش سلامته، اضافه کرد: باید تلاش‌ها برای کنترل کرونا، تا عبور از این مشکل، ادامه پیدا کنه.

رئیس جمهور گفت: کرونا می‌تونه فرصتی برای توسعه و تکمیل دولت الکترونیک باشه.

باید آثار مثبت ناشی از کرونا مانند وحدت و انسجام اجتماعی را در جامعه حفظ کرد.

این روز‌ها خیلی از شهروندان در خونه‌ها موندند

آخرین آمار از وضع شیوع کرونا در کشور

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از ظهر دیروز تا امروز، آزمایش کرونای دوهزار و ۹۰۱ نفر مثبت بوده که درمجموع، شمار مبتلایان، به ۳۸ هزارو ۳۰۹ نفر رسیده.

 

البته خوشبختانه تاکنون دوازده هزار و ۳۹۱ از افراد مبتلا به بیماری کرونا، بهبود یافته و ترخیص شده اند. متاسفانه دوهزار و ۶۴۰ نفر هم بر اثر کرونا جان باخته اند.

در فضای مجازی یاد و نام جانبازان عزیز امروز پر رنگ شد

 

[ad_2]

Source link