جوانب مثبت و منفی چت روم ها

در دنیایی که تقریباً با فشار یا کلیک می توانیم هر چیزی را بدست آوریم ، جای تعجب نیست که ما بسیاری از فعالیتهای اجتماعی خود را به فضای دیجیتال منتقل کرده ایم. افراد علاقه مند به تماس های اجتماعی می توانند به وب سایت های مختلفی وارد شوند تا با دیگران که می خواهند همان چیز را انجام دهند ، چت کنند. مانند هر گزینه آنلاین ، مزایا و معایب دیگری برای انتخاب اجتماعی شدن مجازی بر حضوری وجود دارد. این جوانب مثبت و منفی چیست؟

آیا در مورد جوانب و چت روم آنلاین تعجب می کنید؟

نداشتن کسی برای صحبت با او می تواند بسیار مشکل باشد. بعضی اوقات احساس می شود که دوستان و خانواده شما درک نمی کنند که چه می گذرد یا وقت کافی برای صحبت کردن ندارید. یا ممکن است شما از دیدگاه آنها قدردانی کنید اما نگران سنگین بودن آن هستید. شاید شما یک چیز شخصی داشته باشید که می خواهید آن را به اشتراک بگذارید اما احساس نکنید نمی توانید با افرادی که به آنها نزدیک هستید این کار را انجام دهید. یا شاید شما کسی باشید که یک تن دوست ندارید. در این زمانها و سایر موارد ، چت روم های آنلاین می توانند جذاب باشند. با این حال ، همه تجربه یکسانی ندارند – یا همان مزایا را دارند – هنگام بازدید از چت روم.

برخی از جوانب مثبت و منفی چت روم ها

اکثر چت روم ها گمنامی دارند ، که می تواند اعتماد به نفس ما را در مورد چیزهایی که معمولاً با افرادی که می شناسیم “در زندگی واقعی” (IRL) نیست صحبت کنیم. راحت تر می توان به افرادی که با آنها ملاقات می کنیم بازتر شد ، اما آیا باید؟ بیایید نگاهی به برخی از جوانب مثبت و منفی بیاندازیم.

جنبه مثبت چت روم ها

فرصت ملاقات با افراد جدید با دیدگاههای مختلف

فرصتی برای به دست آوردن دیدگاه ها از سراسر جهان

یافتن افراد آسان بر اساس سن ، جنسیت ، علایق و اهداف شما (خواه به دنبال پشتیبانی اجتماعی هستید یا دوست دارید)

رایگان و آسان برای استفاده

نظرات بی طرفانه ارائه می دهد

هنگامی که در یک چت روم با کسی صحبت می کنید ، ممکن است موارد مشترکی داشته باشید ، اما شما شخصاً مانند شما و دوستان و خانواده خود را نمی شناسید. اگرچه این ممکن است مانند یک اشکال به نظر برسد ، می تواند فایده ای هم داشته باشد ، زیرا گاهی اوقات می توانید از کسی که شما را به خوبی می شناسد ، یک دید بهتر از یک غریبه دریافت کنید. کسانی که شما را دوست دارند ممکن است به نفع شما مغرضانه باشند و ممکن است نتوانند وضعیت شما را عینی ببینند.

علاوه بر این ، اگر فردی هستید که با به اشتراک گذاشتن احساسات خود تلاش می کنید ، ممکن است با ارتباط کتبی احساس راحتی بیشتری کنید. ایمنی و راحتی برای عدم اشتراک احساسات عمیق رو در رو وجود دارد. این امر به ویژه می تواند صادق باشد اگر با اضطراب و اعتماد به نفس پایین مبارزه می کنید. و ناشناسی یکی دیگر از مشکلات چت آنلاین است.

علاوه بر این ، هنگام صحبت با چندین نفر که در موقعیت های مشابه می گذرند ، باید همبستگی پیدا کنید. در حالی که ممکن است خانواده و دوستان شما بتوانند شما را تسلی دهند ، آنها همیشه نمی توانند درک کنند که از چه می گذرد. بسیاری از تالارهای آنلاین به شما امکان می دهند با افرادی با پس زمینه مشابه خود ارتباط برقرار کنید ، یا اگر به دنبال دیدگاه دیگری هستید ، گزینه صحبت با افراد متنوعی را دارید که می توانند شما را با روشهای جدید تفکر آشنا کنند.

سرانجام ، اگر احساس انزوا می کنید بهتر است کسی را به صورت آنلاین صحبت کند تا اصلاً با کسی صحبت نکند- یعنی ، مگر اینکه با کسی که سمی است صحبت کنید. نگه داشتن احساسات ما در داخل می تواند آسیب رسان باشد ، بنابراین حتی اگر چت یک به یک با کسی ندارید ، اشتراک در صفحه پیام و دریافت بازخورد از دیگران می تواند همه تفاوت ایجاد کند.

جوانب منفی چت روم ها

شما نمی توانید مطمئن باشید که افراد دیگر صادق هستند یا اینکه آنها می گویند که هستند

اگر احساس آسیب پذیری می کنید ، افراد آنلاین ممکن است سعی کنند از شما استفاده کنند

ایجاد روابط آنلاین می تواند منجر به گذراندن وقت کمتری با دوستان و خانواده شود

در حالی که اکثر افراد در چت روم ها واقعاً مایل به کمک هستند ، ما نمی توانیم انگیزه واقعی کسی را بدانیم. به عنوان مثال ، همه ما از مشکل قلدری آنلاین آگاه هستیم. علاوه بر این ، افرادی هستند که وانمود می کنند شخص دیگری هستند تا اعتماد دیگران را جلب کنند. به یاد داشته باشید تا زمانی که با کسی راحت نبودید ، اطلاعات شناسایی زیادی را به صورت آنلاین ندهید. اگر کسی احساس ناراحتی می کند ، باید پایان چت را در نظر بگیرید.