جهش تولید و اتمام طرح های نیمه تمام

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 “محمد باقر نوبخت” در حاشیه پنجمین جلسه ستاد راهبری و برنامه‌ریزی با تشریح جزئیات مصوبات جلسه امروز (چهارشنبه)جهش تولید که با حضور وزیر راه و شهرسازی در سازمان برنامه و بودجه برگزار شد گفت: در این جلسه هشت محور برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی برای تحقق جهش تولید مطرح شد که در حوزه ریل، مسکن و … با تمرکز بر تکمیل طرح‌های نیمه تمام ارائه شد.

او گفت: بر اساس برنامه‌های دولت امکان افزوده شدن ۲۶۰۰ تخت در قالب ۱۴ بیمارستان جدید با تامین اعتبارات ۸۰۰ میلیارد تومانی فراهم شده است.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: بر مبنای این برنامه‌ها ها هزار و ۴۰۰ کیلومتر ریل جدید می‌توان افتتاح کرد و همچنین برنامه‌ای برای دو بانده و یا تکمیل هزار کیلومتر خط آهن مطرح شده است. از سوی دیگر برنامه ریزی برای افتتاح ۶۰۰ کیلومتر آزادراه و ۸۵۰ کیلومتر بزرگراه و همچنین ۳۰۰ هزار واحد مسکونی انجام شده است.
نوبخت گفت: در جلسه امروز(چهارشنبه)مقرر شد تا یک کمیته مشترک مجموعه پیشنهاد‌های مطرح شده را بررسی و در جلسات آتی گزارش نهایی را به ستاد ارائه کند.
وی ادامه داد: اولویت بندی طرح‌های وزارت راه و همچنین بررسی و اولویت بندی برنامه‌ها، طرح‌ها و پروژه‌های وزارت خانه‌های صمت و جهاد کشاورزی نیز در دستور کار قرار دارد.

رئیس ستاد راهبری و برنامه‌ریزی جهش تولید گفت: در سال جدید ۸۷ هزار میلیارد تومان منابع به طرح‌های عمرانی اختصاص خواهیم داد و مصمم هستیم تا هرچه زودتر این ارقام به طرح‌ها اختصاص یابد تا در پایان سال جاری شاهد افتتاح پروژه‌های مربوطه باشیم.

نوبخت با بیان اینکه، با شیوع بیماری کرونا در هفته‌های اخیر برخی کسب و کار‌های خرد دچار آسیب شده‌اند، گفت: طرح‌های مهمی برای واحد‌های تولیدی و پروژه‌های عمرانی در نظر داریم تا شاهد افتتاح به موقع و استفاده حداکثری از آن‌ها باشیم.

وی در خاتمه تاکید کرد: در آینده نزدیک مجموعه‌ای از برنامه‌های اولویت بندی شده در راستای تحقق حداکثری جهش تولید ارائه خواهد شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: باید شوک کرونایی به بخش خدماتی را ، با جهش تولید در بخش های عمرانی و تولیدی جبران کنیم.

وزیر راه و شهرسازی هم از تعریف ۸۵ سرفصل مختلف در وزارت خانه با هدف تحقق شعار سال خبر داد.

“محمد اسلامی” با بیان اینکه، پروژه‌های نیمه تمام که اثرات ملموس برای توسعه کشور دارد استخراج شده است، گفت: پروژه‌هایی که با مساعدت دولت میتواند به سرعت تکمیل شود، با اولویت طرح‌های ریلی و جاده‌ای در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته است.
وی گفت: بر اساس برنامه‌های وزارت خانه امکان افزوده شدن ۲۶۰۰ تخت در قالب ۱۴ بیمارستان جدید با تامین اعتبارات ۸۰۰ میلیارد تومانی فراهم شده است.

به گفته وزیر راه و شهرسازی، در سال ۹۹ حدود ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده کشور بهره‌برداری خواهد شد.

وی افزود: تخصیص ۲۰ درصد از منابع و تسهیلات نظام بانکی به بخش ساختمان در سال جاری به فراهم شدن مسکن برای اقشار مستوط و محروم کمک جدی خواهد کرد.

[ad_2]

Source link