جزئیات تصمیمات جدید دولت برای مقابله با کرونا

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

“علی ربیعی” در گفتگو با تیتر امشب ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های جان باختگان گفت: امروز در جلسه هیئت دولت درباره پیامد‌های اجرای طرح فاصله اجتماعی و وضعیت موجود کشور ناشی از شرایط کرونایی گفتگو شد.

سخنگوی دولت از کاهش تردد و کاهش مصرف ۴۸ میلیون لیتری بنزین گفت و افزود:

سخنگوی دولت از ظرفیت های بهداشت در مقابله با کرونا و همچنین خالی بودن 4 هزار تخت نیروهای مسلح گفت و افزود: ما در موج اول غافلگیری ادب ایرانی به کمک ما آمد.

ربیعی با بیان اینکه روح ایثارگری و از خودگذشتگی مردم و کادر درمانی نقطه برتری ما بود، افزود: جمعیت جوان کشور بر خلاف جوامع اروپایی به ما کمک کرد تعداد جانباختگان کشور نسبت به دیگر کشورها کمتر باشد.

او از تولید دستگاه های تنفس مصنوعی در کشور گفت و افزود: مشکل امروز دنیا مرتبط با بیماران کرونایی، مشکل دستگاه تنفس مصنوعی یا وِنتیلاتور (Medical ventilator) است.

 

سخنگوی دولتبا بیان اینکه تولید ماسک بهداشتی در کشور 4 برابر شده است، گفت: امروز در جلسه هیئت دولت گزارش‌های بسیار خوبی ارائه شد، خوشبختانه ما در ونتیلاتور (دستگاه تنفس مصنوعی) شرایط خوبی داریم، اکنون روزی ۳۸ تا تولید می‌شود که تا ۱۵ فروردین برای تولید ۲ هزار ونتیلاتور قرارداد بسته شد، این عدد بسیار خوبی است. امیدواریم با قرارداد‌های که با شرکت‌های دانش بنیان منعقد شد، بتوانیم کل کشور را پوشش دهیم هم اکنون وضعیت مناسبی داریم.

 

علی ربیعی افزود: هم اکنون ۱۵ هزار کیت تست در اختیار داریم که خوشبختانه می‌توانیم این رقم را به ۲۰ هزار کیت تست برسانیم، البته بخش‌های دیگری هم شروع به تولید کرده اند که در این جهت صف آزمایش هایمان افزایش یافته است، در روز‌های اول کیت تست بسیار کم داشتیم، اما با تلاش شرکت‌های دانش بنیان و وزارت دفاع اکنون وضعیت مناسبی داریم و به سمت تولید ۲۰ هزار کیت پیش می‌رویم که عدد خوبی است.

 

سخنگوی دولت از اشباع شدن بازار از ضدعفونی کننده ها گفت و افزود: فروش لوازم بهداشتی و مواد ضدعفونی در فروشگاهها نیز علاوه بر داروخانه ها عرضه می شود.

آقای ربیعی با بیان اینکه کرونا به اقتصاد دنیا شوک وارد کرده است، افزود: دو تریلیون دلار خسارت جهانی کرونا به اقتصاد جهان وارد کرده است و کرونا در جهان ۲۵ میلیون نفر را در مرحله اول بیکار می‌کند که در منطقه آسیا بیشتر خواهد بود.

سخنگوی دولت با بیان اینکه کرونا نابرابری و فقر را در جهان افزایش می دهد، افزود: برخی افراد در حوزه کارشناس اقتصادی اطلاعات نادرست به مردم می دهند.

سخنگوی دولت گفت: بیماری، انگ نیست! در صورت ابتلای یک فرد به کرونا، موضوع به یک عضو خانواده و یا مدیر محل کار او اطلاع داده می شود، تا مراقبت ها انجام شود.

 

[ad_2]

Source link