جریمه ۵۰۰ هزار تومانی ۴۰ هزار خودرو

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار “سید کمال هادیانفر” با حضور در آزاد راه “تهران-کرج” در استان البرز با بیان این که بر اساس گزارشات هواشناسی، شرایط ناپایدار جوی در کشور وجود دارد، اظهار کرد: رانندگان در شرایط موجود و با توجه به لغزنده بودن معابر، با سرعت مطمئنه حرکت کنند، رانندگان در این روزها برابر با آیین‌نامه ملکف هستند مخصوصاً در مسیرهای فاقد علائم جدا شونده با چراغ روشن حرکت کنند تا دید کافی وجود داشته باشد.

رئیس پلیس راهور با اشاره به اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و محدودیت تردد، گفت: این طرح از هشتم فروردین ماه جاری ابلاغ شد و مأموران پلیس راهور در 715 ورودی شهرها در حال اجرای این طرح هستند.

وی ضمن تقدیر از مشارکت هموطنان در اجرای این طرح، از کاهش 56 درصدی ترددهای جاده‌ای تا روز گذشته، خبر داد و تصریح کرد: طرح مذکور تا پایان فروردین ماه جاری پابرجا است و از ورود خودروها با پلاک غیربومی به داخل شهرها جلوگیری می‌کنیم.

سردار هادیانفر با بیان اینکه در طرح مذکور بیش از پنج هزار خودرو توقیف شده و بیش از 40 هزار اعمال جریمه 500 هزار تومانی صورت گرفته، خاطرنشان کرد: البته تأکید کردیم رانندگانی که به تذکرات تمکین کرده و به شهرهای خود بازمی‌گردند، اعمال قانون نشوند و در این زمینه بیش از 315 هزار خودرو، ضمن توجه به تذکرات ارشادی مأموران پلیس راهور به شهرهای خود بازگشتند.

رئیس پلیس راهور ناجا ضمن تقدیر از مأموران پلیس راهور در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و طرح نوروزی، متذکر شد: امروز (23 فروردین) تراکم برای ورود به شهرها مخصوصاً کلان‌شهرهای بزرگ وجود داشت و رانندگان با پلاک غیربومی باید از کمربندی‌ها عبور کنند تا به شهر محل سکونت خود برسند.

این مقام انتظامی بیان کرد: ورودی‌های بیشتر شهرها را به وسیله موانعی مانند نیوجرسی مسدود کردیم به طور مثال در ورودی شهر “کرج” از سمت استان قزوین 100 ورودی وجود دارد که 70 ورودی با نیوجرسی مسدود شده و مابقی که پرتراکم‌تر است توسط ماموران کنترل می‌شود.

[ad_2]

Source link