ثبات لازم در بازار‌ها برقرار می‌شود

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه وضعیت امروز بازار‌ها در اقتصاد کشورمان سخت‌تر از مرداد و شهریور ۹۷ نیست، گفت: امروز نیز با تجربیاتی به مراتب بیشتر از آن روز، اعلام می‌کنم با تلاش جدی همکارانم در بانک مرکزی، سیستم بانکی و نیز سایر بخش‌های مختلف اقتصادی، ثبات لازم در بازار‌ها برقرار خواهد شد.

همتی امروزدوشنبه، با انتشار یادداشتی در اینستاگرام نوشت: در آن روز‌ها با شروع و تشدید تحریم‌های آمریکا، بازار‌های ارز، سکه و سایر دارایی‌ها به شدت به هم ریخت و نرخ دلار در بازار به رقم‌های بسیار بالا رسید.

وی یادآور شد:، اما با مدیریت بازار‌ها و تدابیری که به کار گرفته شد، با وجود تمامی مشکلات در مدت دو سال گذشته، ثبات نسبی بازار‌ها در نرخ‌های بسیار پایین‌تر ارز، برقرار و رشد اقتصادی غیر نفتی در اواخر سال ۹۸ مثبت شد.

رئیس کل بانک مرکزی افزود: این روز‌ها نیز به علت تداوم فشار حداکثری، شیوع کرونا و تعطیلی سه ماهه بسیاری از فعالیت‌ها و کاهش قیمت نفت و سایر فرآورده‌های نفتی، تهدیدات جدید آمریکا و … انتظارات تورمی بالا رفته است.

همتی گفت: در روز‌های آتی، پیش‌بینی‌های بانک مرکزی از تورم یک سال آتی و تورم هدف اعلام خواهد شد.

وی اضافه کرد: محاسبات و برآورد‌های اداره بررسی‌های اقتصادی بانک بسیار کمتر از آن چیزی است که در فضای تبلیغاتی مطرح می‌شود.

رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: همان طور که قبلا گفتم شرایط دشوار است، اما روند در حال بهبود بوده و قابل مدیریت و ثبات نیز قابل اعاده است.

همتی گفت: در روز‌های اول حضورم در بانک مرکزی اعلام کردم همه داشته‌های علمی و تجربی را برای کنترل اوضاع به کار خواهم بست.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: امروز نیز با تجربیاتی به مراتب بیشتر از آن روز، اعلام می‌کنم با تلاش جدی همکارانم در بانک مرکزی، سیستم بانکی و نیز سایر بخش‌های مختلف اقتصادی، ثبات لازم در بازار‌ها برقرار خواهد شد.

وی افزود: همراهی مردم و فعالان اقتصادی در بخش‌های تولید و صادرات این بار نیز پشتیبان اصلی تلاش خدمتگزاران‌شان خواهد بود.

[ad_2]

Source link