تولید زغال فلافلی یا حبه ای


نحوه تولید زغال فلافلی یا حبه ای و دستگاه های مورد نیاز : زغال از گذشته های به دور تا به امروز کاربردهای فراوانی برای گرمایش، پخت و پز، مواد گرافیکی و ماسک ضد گاز داشته و دارد. زغال اشکال متمایز دارد. یک مدل آن زغال قالبی ، زغال توپی فلافلی موادی سیاه رنگ و سبکی که از باقی ماندن سوخته چوب، اندام های جانوری و گیاهی تشکیل می‌شوند میباشند. زغال توپی یا زغال فلافلی یا زغال باربیکیو از نوع زغال های میباشد که از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه میباشد، زغال فلافلی از ضایعات زغال یا این که زغال سنگ بدون مواد افزودنی ایجاد میگردد به علت دمای یکنواخت و سوخت لطف که دارد،بهترین جایگزین برای گونه های زغال چوب و طبخ اشکال کباب می باشد.
مصرف بالا و بها مناسب و مطلوب زغال فلافلی سبب ساز شده است اشخاص متعددی از این زغال به کار گیری کنند و کلیدی اعتنا به عاری بودن از هرگونه ماده شیمیایی به راحتی قابل فروش در باطن و صادرات به خارج از مرزو بوم میشود. همین نوع زغال از ضایعات زغال یا زغال سنگ ایجاد میگردد که بعنوان بریکت سوختی در کارخانجات ذوب و یا بعنوان بریکت سوختی در باربیکیو و یا بعنوان زغال کبابی آیتم استعمال قرار می گیرد.

دستگاه تولید زغال فلافلی یا این که زغال حبه ای

آسیاب

دستگاه اکسترودر

کوره

دستگاه خشک کن

خاک زغال، خاک اره، پوسته بادام و گردو مواد اولیه تولید زغال قالبی میباشند. به وسیله دستگاه تجزیه ضایعات چوب و…جدا سازی میشوند. این مواد به جهت حرارت دهی درون کوره قرار دیتا میشوند.

کوره مواد ورودی را به کربن تبدیل میکند. مواد خارج شده از کوره وارد آسیاب میشود. بعد از تراز آسیاب میکسر قرار دارد. آب و نشاسته به زغال خرده شده اصطلاحا خاک زغال اضافه میشود و خمیر ساخت میشود. این مرحله از ایجاد در زغال چینی هم وجود دارد.

خمیر زغال وارد اکسترودر میشود. و باتوجه به جنس آیتم لحاظ ما سفارشی سازی میشوند. خروجی در خشک کن قرار داده میشود. و پس از کاهش رطوبت تا حد مناسب ( به طور معمول ۱۲ ساعت روزگار ) آماده برای بسته بندی میشود. مطابق استاندارد ها به جهت منش اندازی خط تولید زغال شما به دستکم ۵۰ مترمربع و طول ۴ متر نیاز خواهید داشت.

مزایای تولید زغال فشرده فلافلی

  • کمترین دوران برای امتحان وخطا کردن
  • دورریز اندک مواد اولیه، برابر اهمیت مواد اولیه متاع خواهید داشت
  • آلودگی و دود کم
  • بدون ایجاد بو، جرقه، دود
  • سرعت ساخت بالای محصول
  • عدم نیاز به پخته شدن در کوره های سنتی و صنعتی
  • عدم نیاز به علم و تخصص خاص
  • محصولی محبوب به جهت صادرات
  • بادوام و زمانه سوخت بالا
  • حاشیه سود مناسب

زغال توپی یا زغال فلافلی،زغالی دوست داستنی و  به جهت تولید و فروش  بسیار مقرون به صرفه می باشد. این گونه از زغال که از ضایعات چوب و سوای مواد افزودنی ایجاد می شود، به علت دمای یکنواخت و سوخت لطف که دارد،بهترین جایگزین برای انواع زغال چوب و طبخ انواع کباب می باشد.

مصرف مضاعف بالای آن،قیمت مناسب و دمای حرارت قابل قبولی که دارااست باعث شده تبدیل به یکی از گونه های زغال گزینه عشق مردم در سراسر نقاط جهان شود. که اهمیت اعتنا به عاری بودن از هرگونه مواد شیمیایی به راحتی قابل فروش در درون و صادرات در خارج از سرزمین می باشد. امروزه محصولات زغالی مرز و بوم به تمام مرزوبوم های حاشیه خلیج فارس، ترکیه، عراق، آذربایجان، افغانستان، پاکستان و برخی مرز و بوم های اروپایی صادر میشوند.

داشتن مرز مشترک و بازار مصرف بالا از مزایای صادرات به کشورهای مجاور میباشد. صادرات به کشورهای اروپایی باتوجه به قوانین گمرکی و وضعیت جغرافیایی دشوارتر میباشد. حیاتی این اکنون باتوجه به تعداد ناچیز صادر کننده ها در شکل یافتن خریدار مطلوب سودآور خواهد بود.

برای اطلاع از نحوه منش اندازی خط ایجاد زغال می توانید با کارشناسان  زغال صنعت تماس حاصل نمائید و همینطور نظرات و پیشنهادات خویش را حیاتی ما در در بین بگذارید.