توصیه های ایمنی را تا پایان بیماری شیوع کرونا جدی بگیریم

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 دکتر “حسین عرفانی” با بیان اینکه ما با یک بیماری مسری نوپدید مواجه هستیم، گفت: بیماری کووید ۱۹ یک بیماری واگیر دار است که تاکنون سیستم ایمنی هیچ کس با این بیماری مواجه نبوده است.

رئیس اداره مراقبت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفتگو با ۱۸:۳۰ گفت: ما به دنبال این هستیم که چرخه ابتلای این بیماری از شخص بیمار به دیگران را قطع و یا به صفر کاهش دهیم. او گفت: برای این کار باید به چند نکته از جمله رعایت نکات بهداشتی توجه شود.

عرفانی گفت: هر فرد بیمار می‌تواند در هر ۵ روز دست کم ۲ نفر را مبتلا می‌کند.

رئیس اداره مراقبت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه عطسه و سرفه؛ خطرناکترین راه انتقال ویروس کرونا است، افزود: ایجاد فاصله مناسب( حدود 2 متر) و استفاده از دستکش و ماسک در مراکز شلوغ و پرجمعیت مانند مترو ضروری است.

عرفانی با بیان اینکه رعایت فاصله گذاری اجتماعی تا 20 فروردین ادامه خواهد داشت، گفت: ادارات از دو روز دیگر بازگشایی می شود و با یک سوم کارکنان به فعالیت خود ادامه می دهد.

دکتر “حسین عرفانی”افزود: کسانیکه به بیماری سرماخوردگی و یا کووید 19 مبتلا شده اند، بیماری خود را جدی گرفته و و با مراکز 4030  و سامانه سلامت در ارتباط باشند و ار مشاوره های پزشکی استفاده کنند.

رئیس اداره مراقبت بیماری های واگیر وزارت بهداشت درباره خوردن و آشامیدن در محل کار توصیه کرد: مراکز اداری کشور که از دو روز دیگر بازگشایی می شود بهتر است فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند و از ظروف یکبار مصرف استفاده کنند.

او گفت: چای داغ ویروس ندارد، اما از سلامت لیوانتان مطمئن شوید.

سخنگوی ناجا در ارتباط تلفنی ضمن تشکر از هموطنان در رعایت نکات بهداشتی و توصیه های ایمنی گفت: سه عنصر قاطعیت پلیس در اجرای قانون، برخورد با موارد تخلف و همراهی رسانه در اطلاع رسانی نکات و توصیه های بهداشتی به روند کنترل بیماری کرونا کمک می کند.

سردار “احمد نوریان”افزود: تغییر رویکرد فضای مجازی به ترویج و انتشار توصیه های بهداشتی به قطع زنجیره ابتلا به بیماری کرونا کمک کرد.

سردار نوریان با بیان کاهش ۹۵ درصدی تردد خودرو‌ها در کشور گفت: پلیس تهران با حضور در ۱ هزار و ۲۰۰ نقطه در استان همچنان از حضور مردم در پارک‌ها تا ساعت ۲۴ امشب (چهارشنبه) ممانعت ایجاد خواد کرد.

[ad_2]

Source link