تعطیلی یا ادامه لیگ برتر در روزهای آینده تعیین تکلیف می شود

[ad_1]

علی‌نژاد، در گفتگوی ۱۸:۳۰ با بیان اینکه از همان ابتدای ورود کرونا ویروس به کشور ستاد پیشگیری از کرونا را تشکیل دادیم، گفت: تصمیمات خوبی در این باره گرفته شد، که برگزاری بازی‌ها بدون حضور تماشاگران در دوهفته و پس از ان لغو بازی‌ها از جمله آنان است.

او گفت: تقریبا از اواسط اسفندماه کلیه رویداد‌های ورزشی لغو شده که این روند را تا اویل اردیبهشت ماه اعلام کرده ایم و تا رفع کامل مشکل این ویروس در کشور با ستاد پیشگیری از کرونا هماهنگی‌ها ادامه دارد.

او ادامه داد: باتوجه به میزان شیوع ویروس کرونا، طی روز‌های آینده تصمیماتی را در خصوص تعطیلی و یا ادامه مسابقات لیگ برتر خواهیم گرفت.

معاون وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: در همان ابتدای ورود این ویروس به کشور ۵ رشته ورزشی ما در حال کسب سهمیه المپیک بودند که با تدابیر اتخاذ شده، در کمتر از ۲۴ ساعت آن‌ها را از کشور خارج کردیم.

او گفت: با تعویق یکساله المپیک ۲۰۲۰ تدابیر جدیدی اتخاذ می‌شود و مهم، سلامتی ورزشکاران است.

مهدی علی نژاد  درباره واگذاری سرخابی‌ها به بخش خصوصی عنوان کرد: ما جلسات متعددی داشتیم، اما برای واگذاری باید زیرساخت‌ها فراهم می‌شد، بدهی‌ها و سرمایه‌ها مشخص می‌شد. البته بخشی هم به وزارت ورزش به افزایش سرمایه‌های این دو باشگاه کمک کرد، در واگذاری دو ورزشگاه که سند آن‌ها به استقلال و پرسپولیس زده شد.

او ادامه داد: برند سرخابی‌ها قیمت گذاری می‌شد و حسابرسی آن‌ها در مجمع به تصویب می‌رسید که این کار‌ها اسفند ماه انجام شد. اولویت وزارت ورزش این است در سال ۹۹ فرایند کار به اتمام برسد و با کمک وزارت اقتصاد دارایی و بخش خصوصی سازی سرخابی‌ها خصوصی شوند.

معاون وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی اولویت ما در سال ۹۹ است که بایدتا پایان سال انجام شود. یک سری موانع هم برطرف شده است. اگر ارکان دیگر که باید همکاری کنند، می‌توانیم این دو باشگاه را واگذار کنیم.

علی‌نژاد در خصوص انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال و اساسنامه فدراسیون فوتبال تصریح کرد: وزارت ورزش به این موضوع ورود نمی‌کند، چون انتخاب سرمربی از اختیارات فدراسیون‌هاست.

او خاطرنشان کرد: فدراسیون خودش انتخابات را برگزار می‌کند. درباره اساسنامه هم باید بگویم قرار بود انتخابات ۲۵ اسفند برگزار شود، اما فیفا به عنوان نهاد بین المللی و بالادستی از اساسنامه ایراد گرفت و برگزاری انتخابات را منوط به اصلاح اساسنامه کرد که مطابق با قوانین فیفا باشد. چون فیفا هم در ۴-۵ سال اخیر تغییراتی در قوانین داشته است. فدراسیون باید این کار را انجام دهد و وزارت هم نمی‌تواند دخالتی داشته باشد.

معاون حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش درباره تغییرات مدیران عامل سرخابی‌ها تصریح کرد: بخش عمده مجمع استقلال و پرسپولیس را وزارت ورزش تشکیل می‌دهد، طبیعی است هیئت مدیره را وزارت ورزش منصوب می‌کند و آن‌ها مدیرعامل را مشخص می‌کنند. قطعاً ما هم دنبال ثبات مدیریتی هستیم، اما گاهی اوقات اختلافاتی بین مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره پیش می‌آید که در نهایت جابجایی اتفاق می‌افتد. ما تلاش می‌کنیم این اختلافات کمتر شود، اما اجتناب ناپذیر است.

علی نژاد در پاسخ به این سوال که نباید فوتبال را با سیاست مخلوط کرد، اما آیا وزارت ورزش نمی‌تواند با اتفاقاتی که می‌افتد و هزینه‌هایی که از دست می‌رود به انتخاب سرمربی تیم ملی ورود کند یادآور شد: فرآیند و ساز و کاری برای ورود نداریم. نمی‌توانیم به هیچ فدراسیونی از جمله فوتبال بگوئیم کسی را انتخاب کنند یا نکنند. ما فقط جنبه حمایتی داریم انتخاب یک سرمربی برعهده هیئت رئیسه است که آن هم توسط مجمع انتخاب می‌شود بنابراین وقتی وزارت در انتخاب چیزی نقش ندارد ورود نمی‌کند. البته ما دیدگاه خودمان را می‌گویم، اما فدراسیون‌ها باید نسبت به انتخاب‌ها پاسخگو باشند.

او در ادامه صحبت هایش به افتخارات ورزشی ایران در سال ۹۸ اشاره کرد و گفت: ما ۵۲ سهمیه کسب کرده‌ایم. قهرمانی‌های متعددی در رشته‌های مختلف داشتیم، در کشتی ۳۰۰ مدال کسب کردیم. اولین مدال نقره جهانی شمشیربازی را گرفتیم.

بعد از انقلاب در دو رشته بسکتبال و والیبال سهمیه المپیک کسب و جام خوشه چین را برگزار کردیم. در سال ۹۹ مسابقات کسب سهمیه المپیک را خواهیم داشت. پیش‌بینی من این است که رکوردمان از کسب ۶۳ سهمیه المپبک ریو بیشتر شود.

[ad_2]

Source link