تعداد مبتلایان به کرونا در جهان

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 بر اساس جدیدترین آمار سازمان بهداشت جهانی، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به یک میلیون و ۱۶۸ نفر رسید.

با ادامه روند سرایت ویروس کرونا به ۱۹۹ کشور، شمار مبتلایان به این ویروس در جهان از ۷۸۵ هزار تن فراتر رفت.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد شمار مبتلایان به کرونا در قاره اروپا به بیش از ۴۰۰ هزار نفر رسیده است. رئیس فوریت‌های پزشکی سازمان جهانی بهداشت گفت ابتلا به کرونا در ایتالیا و اسپانیا از روند افزایشی به مرحله ثبات رسیده است.  در فرانسه اوضاع متفاوت است تنها دیروز ۴۱۸ نفر از شهروندان فرانسوی مبتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

 

در آمریکا شمار مبتلایان به ۱۶۲ هزار و ۶۶۵ تن و شمار جان‌باختگان به سه هزار و ۱۲۶ نفر رسیده است. ترامپ با طرح دورکاری نمایندگان آمریکا به علت شیوع کرونا مخالفت کرد و گفت در صورت دورکاری نمایندگان، جمهوریخواهان دیگر نمی‌توانند در انتخابات پیروز شوند. مخالفت ترامپ با طرح دورکاری نمایندگان در حالی اعلام شد که برخی نمایندگان دموکرات برای تصویب لوایح “طرح نجات اقتصادی” رای گیری از راه دور را پیشنهاد کرده بودند.

 

وزارت بهداشت ایتالیا نیز پنجشنبه شب با تأیید مرگ ۷۶۰ تن دیگر در ۲۴ ساعت گذشته اعلام کرد، شمار افرادی که تا کنون در این کشور بر اثر ابتلا به کرونای جدید موسوم به کووید-۱۹ جان خود را از دست داده‌اند به ۱۳ هزار و ۹۱۵ نفر رسیده است.

وزارت بهداشت ایتالیا همچنین ابتلای پنج هزار تن دیگر به ویروس کرونا را تایید کرد و افزود، شمار مبتلایان این کشور به بیماری یاد شده به بیش از یکصد و ۱۵ هزار تن افزایش یافت.

وزارت بهداشت انگلیس نیز روز پنجشنبه از افزایش ۲۴درصدی جان باختگان ناشی از ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و اعلام کرد که تاکنون ۲ هزار و ۹۲۱ نفر در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

بر اساس این گزارش، تاکنون ۱۶۳ هزار و ۱۹۴ نفر در انگلیس مورد آزمایش ابتلا به کرونا قرار گرفتند که نتیجه ۳۳ هزار و ۷۱۸ نفر مثبت بوده است.

** ویروس کرونا موسوم به «کوید ۱۹» اواسط ماه دسامبر (۲۴ اذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

[ad_2]

Source link