تشکیل جبهه ملی،عربی و اسلامی برای مقابله با جریان سازش

[ad_1]

گروه‌های مقاومت فلسطین با انتشار بیانیه‌ای در آستانه روز جهانی قدس، خواستار تشکیل جبهه ملی، عربی و اسلامی برای مقابله با جریانی شد که به دنبال عادی‌سازی روابط و هماهنگی‌های امنیتی با دشمن صهیونیستی است.

گروه‌های مقاومت فلسطین تأکید کردند؛ این جبهه ضامن مقابله با طرح‌های صهیونیستی آمریکایی و برچیدن اشغالگری از سرزمین و مقدسات ماست.

در این بیانیه آمده است: رژیم اشغالگر صهیونیستی به عربده‌کشی و تجاوزگری و هتک حرمت مقدسات و غصب هرچه بیشتر اراضی فلسطینی می‌پردازد و همزمان رژیم‌های سازشکار عربی نیز به عادی سازی روابط و روابط مشکوک با دشمن صهیونیستی ادامه می‌دهند.

بیانیه گروه‌های مقاومت فلسطینی تأکید دارد که اهمیت این همبستگی اسلامی و ملی، همزمان با طرح‌های دولت آمریکا در اجرای طرح موسوم به معامله قرن برای یهودی‌سازی قدس و مسجدالاقصی و حذف حقوق ملت فلسطین افزایش می‌یابد؛ چراکه پس از تشکیل دولت تروریستی صهیونیستی، زمینه برای اجرای این طرح مشکوک در الحاق بخش‌های بزرگی از کرانه باختری فراهم شد؛ مسأله‌ای که مانع از هرگونه امیدواری سیاسی برای ملت فلسطین است.

مقاومت فلسطینی دراین بیانیه افزوده است: دشمن صهیونیستی تمام اشکال جنایت‌های ضد بشری و جنگی را علیه ملت فلسطین برای تحمیل واقعیت‌های شوم بر سرزمین فلسطین و بیرون راندن مردم ما و کشتار انقلابیون آن و از بین بردن هویت عربی و اسلامی و گسترش بازو‌های اختاپوسی صهیونیستی در منطقه از طریق رژیم‌های شکست خورده، ظالم و دشمن ملت و مسأله فلسطین انجام داده است.

در این بیانیه همچنین آمده است: ما گروه‌های مقاومت فلسطین هرگز تسلیم واقعیت زورگویانه‌ای که اشغالگران با پوشش و حمایت دولت آمریکا و همدستی رژیم‌های سازشکار عرب تحمیل می‌کنند، نخواهیم شد، بلکه همچنان همانند گذشته مقاومت خواهیم کرد و ملت ما هم ملت مقاوم و فداکار باقی خواهد ماند، ملتی که تا کنون ده‌ها هزار شهید و صد‌ها هزار مجروح و اسیر به عنوان بهای مخالفت با اشغالگران و مقاومت در برابر اشغالگری و یهودی‌سازی سرزمین ومقدسات ما تقدیم کرده است.

مقاومت فلسطینی همچنین با تقدیر از عملیات قهرمانانه و شجاعانه‌ای که روزانه در کرانه باختری و قدس علیه دشمن صهیونیستی انجام می‌شود، تاکید کرده است که روحیه جهاد و مقاومت در رگ و خون قشر‌های مختلف مردم فلسطین نفوذ کرده است و تروریسم و سرکوبگری و هماهنگی امنیتی با دشمن تنها سبب اصرار بیشتر مردم کرانه باختری بر ادامه این راه و تکمیل مسیر آزادی و پس‌گرفتن حقوقشان با قدرت و زور با هر جانفشانی و فداکاری که لازم باشد خواهد شد. انقلاب تمام عیار ملت فلسطین در برابر اشغالگران در کرانه باختری و قدس و دیگر مناطق فلسطینی تنها مسأله زمان است.

گروه‌های مقاومت فلسطین همچنین مواضع کشور‌ها و رژیم‌هایی را که در مسیر عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر صهیونیستی جنایتکار حرکت می‌کنند یا رابطه سیاسی با این رژیم برقرار کرده‌اند، محکوم کردند.

این بیانیه می‌افزاید: بزرگداشت روز جهانی قدس و افزایش حالت مخالفت ملت‌های اسلامی و دوستان مردم فلسطین در جهان با عادی سازی روابط با دشمن و طرح‌های صهیونیستی آمریکایی که مسأله فلسطین و حقوق ملت فلسطین را هدف قرار داده، بزرگترین تأکید بر جایگاه فلسطین و مسجدالاقصی در قلوب و وجدان همه امت اسلامی دارد و اینکه امت اسلامی حجم توطئه‌ها هر اندازه که باشد هرگز فلسطین را فراموش نخواهد کرد.

گروه‌های مقاومت فلسطینی همچنین با تأکید بر اینکه قدس، مرکز نبرد است و امت اسلامی هرگز تسلیم نخواهد شد و فلسطین را هرگز فراموش نخواهد کرد، افزودند: قدس راه شهدا و قبله آزادگان امت باقی خواهد ماند، قدس تا بیرون راندن صهیونیست‌های متجاوز مرکز نبرد است و برقراری وحدت میان امت اسلامی و به کارگیری امکانات و توانمندی‌ها در میدان مقابله واقعی با دشمن صهیونیستی و حمایت از مقاومت فلسطین برای آزادی فلسطین و حمایت منطقه در برابر خطر صهیونیستی، وظیفه و مسؤولیت همگان است.

با توجه به شیوع ویروس کرونا در ۲۱۰ کشور جهان، ابتلای نزدیک به پنج میلیون نفر با ۳۲۴ هزار نفر فوتی و به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت کامل، برنامه‌های روز جهانی قدس امسال متفاوت‌تر از سال‌های گذشته در کشور‌های مختلف جهان برگزار می‌شود و به همین منظور برنامه‌های مختلفی از سوی دوستداران مردم مظلوم فلسطین تدارک دیده شده که بیشتر با استفاده از فضای مجازی خواهد بود.

[ad_2]

Source link