تشریح دستاوردهای نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

امیرسرتیپ “کیومرث حیدری” در گفتگو با ۱۸:۳۰ ضمن یادآوری شعار تاریخی ” ارتش فدای ملت” تحولات و تغییرات اساسی ایجاد شده در نیروی زمینی ارتش را تشریح کرد و گفت: ارتش جمهوری اسلامی فرزند انقلاب اسلامی است. پیش از این ارتش با حضور در جبهه های ۸ سال دفاع مقدس و استقرار در مرز‌های جمهوری اسلامی فرصت اصلاحات و بازسازی در ساختار خود را نداشت تا اینکه با عنایت و فرمان مقام معظم رهبری اقدام به کارآمد کردن یگان‌ها و ارتقاء تحرک و توان پاسخگوی به نیاز‌های عملیاتی روز را پیدا کرد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: بر اساس اصول ولایت و عدالت محوری و شایسته سالاری نیاز‌های عملیاتی آینده ارتش شناسایی شد.

امیرسرتیپ “کیومرث حیدری” افزود: با مطالعات عمیق انجام شده و حمایت‌های رهبر انقلاب تحولات عظیمی در ساختار ارتش صورت گرفته است.

او افزود: امروز نیروی زمینی ارتش دیگر یگان‌های گذشته سنتی نیست.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: امروز با توجه به افزایش توان بازدارندگی ارتش و قوای نظامی کشور توانسته است کلمه بازدارندگی را در اذهان دشمنان کشور حک کند.

او گفت: در عرصه های مختلف تکیه بر اصل خودکفایی است. افزایش بُرد موشک های ضد تانک و توان نظامی بالگردهای ارتش نتیجه همین خودباوری است.

 

امیرسرتیپ حیدری گفت: نیروی زمینی ارتش با رصد نیازهای آینده خود را در عرصه های، زرهی، انفرماتیک ارتقا داده است.

 

او با بیان اینکه فردا جمعه بیست و نهم فروردین و روز ارتش جمهوری اسلامی است، گفت: در روز ملی ارتش و شرایط خاص کشور در شیوع ویروس کرونا و اجرای فاصله گذاری اجتماعی رژه یگان های ارتش انجام نخواهد شد.

 

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: فردا در غالب یک رزمایش ملی ارتش و در ۲۵ استان و ۶۲۴ شهر کشور، تجهیزات و توانمندی‌های ارتش به نظام بهداشتی کشور تحویل داده می‌شود.

 

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران احداث بیمارستان موقت ۲ هزار تختخوابی را ظرف ۴۸ ساعت از اقدامات نیروی زمین ارتش برای مقابله با ویروس کرونا نام برد و افزود: این بیمارستان موقت با همه‌ی تجهیزات در تهران و ایجاد ۸۰۰ نقطه سیار بیماریابی در کشور برای دسترسی آسان هموطنان احداث شده است.

[ad_2]

Source link