تشدید طرح مقابله با احتکار کالاهای بهداشتی

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

  سردار محمدرضا مقیمی در برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر با اشاره به آغاز فعالیت قرارگاه مبارز با احتکار و قاچاق کالا‌های بهداشتی و پزشکی از چهارم اسفند گفت: قرارگاه با همکاری و تفاهم و تعامل سایر دستگاه‌های ذیربط روزانه کشور را رصد می‌کند و تا وقتی که کرونا هست و شرایط کشور ویژه است مبارزه با احتکار اولویت پلیس است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی با اشاره به کشف انواع مختلف ژل و مواد ضد عفونی و تجهیزات پزشکی و لباس پزشکی گفت: ۳۳ هزار و ۹۰۶ انبار و مکان‌هایی را که احتمال و امکان نگهداری کالا در آنجا وجود داشته شناسایی و بازرسی کرده ایم و مستمر و مرتب و محسوس و نامحسوس تحت نظارت و رصد داریم.

مقیمی گفت: تا امروز ۳ هزار و ۲۷۰ امکنه را پلمب کرده ایم و هزار و ۱۱۵ پرونده قضایی برای متخلفان تشکیل شده و هزار و ۲۳۳ متهم هم دستگیر کرده ایم.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی گفت: همه اقلام کشف شده یا در اختیار دانشگاه‌های علوم پزشکی قرار گرفته یا به وزارت بهداشت تحویل شده است البته موارد استثنائی هم بود که به صلاحدید و نظر و تصمیم مسئولان استانی برخی از کالا‌ها در همان استان بین مردم توزیع شده است.

سردار مقیمی از مردم خواست در صورت داشتن اخبار و اطلاعاتی راجع به احتکار و قاچاق آن را از طریق تلفن ۱۱۰ به اطلاع پلیس برسانند تا رسیدگی شود.

[ad_2]

Source link