تحریم شرکت چینی به بهانه نقض تحریم‌ها علیه ایران

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز (سه‌شنبه) طی بیانیه‌ای اعلام کرد که نام یک شرکت چینی را به دلیل نقض تحریم‌ها علیه ایران به فهرست شرکت‌های تحریم شده ی دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (اوفک) که از نهاد‌های زیرمجموعه این وزارتخانه محسوب می‌شود، افزوده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه خود مدعی شد که این شرکت چینی به عنوان یکی از نمایندگان فروش شرکت هواپیمایی ماهان در چین (مشخصاً در شهر‌های شانگ‌های و پکن) فعالیت می‌کند و با توجه به تحریم‌های ثانویه مرتبط با شرکت هواپیمایی ماهان، این شرکت نیز در فهرست تحریم‌های اوفک قرار می‌گیرد.

طی هفته‌های اخیر مقامات کشور‌ها و سازمان‌های بین‌المللی متعددی از دولت آمریکا خواسته‌اند که دست‌کم بخشی تحریم‌های خود علیه ایران، ونزوئلا و دیگر کشور‌ها را بردارد تا بخش بهداشت و درمان این کشور‌ها بهتر بتواند با روند شیوع ویروس کرونا مقابله کند.

اما مقامات آمریکایی ــ که به‌نظر می‌رسد شیوع ویروس کرونا را فرصت خوبی برای افزایش فشار بر کشور‌های مخالف سیاست‌های خود قلمداد می‌کنند ــ نه‌ تنها تاکنون هیچ واکنش مثبتی به این درخواست‌ها نشان نداده‌اند، بلکه تحریم‌های تازه‌ای را طی چند روز گذشته علیه آن‌ها و افراد و شرکت‌هایی که به‌زعم نهاد‌های آمریکایی با این کشور‌ها همکاری داشته‌اند، وضع کرده‌اند.

[ad_2]

Source link