تجلیل از ۳۶ نفر از فاتحان شهید خرمشهر و مدافعان سلامت

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

این مراسم با پیام رئیس جمهور و با حضور دکتر ایرج حریرچی معاون وزیر بهداشت و حجت الاسلام و المسلمین محمد حسین کاویانی راد معاون فرهنگی-آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.

در مراسم تهران از دکتر سید علی دهقانی متخصص عفونی و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران، خانم لیلا سلیمی پرستار بیمارستان بهارلو و خانواده سه شهید ” ارجعی” و سید محمد رضا حسینی بای و یوسف سلامی خبرنگاران خبرگزاری صدا و سیما به پاس تلاش‌های بی وقفه در تولید گزارش‌های میدانی در خصوص مقابله با بیماری ویروس کرونا تقدیر شدند.

دکتر حریرچی در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از جمله شهدای آزادسازی خرمشهر؛ خانواده معظم شهدا به ویژه والدین و همسران شهدا را ذخایر بزرگ معنوی کشور دانست.

وی با ابراز خرسندی از خدمات درمانی بنیاد شهید به خانواده معظم شهدا گفت: با توجه به اینکه بیشتر این عزیزان در سنین بالا هستند و بیماری کرونا افراد با سن بالا را درگیر می‌کند؛ پایش سلامت این عزیزان اهمیت زیادی دارد.

معاون فرهنگی – آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران هم در این مراسم توجه به ایثار و ایثارگری در عرصه‌های مختلف را از وظایف ذاتی بنیاد شهید و امور ایثار گران بر شمرد و افزود: تعریف مصادیق جدید ایثار در جامعه موجب استمرار روحیه ایثارگری در بین اقشار جامعه می‌شود.

حجت الاسلام کاویانی راد با اشاره به شیوع ویروس کرونا و ایثارگری کادر درمان در این مدت افزود:امروز تلاش مدافعان سلامت در تداوم همان مدافعان خرمشهر و شهدای هشت سال دفاع مقدس است که ایثارگرانه جان خود را فدای کشور و مردم کردند.

مشابه چنین مراسم تقدیر در مراکز استان‌ها هم برگزار شد.

[ad_2]

Source link