تامین معیشت ۱۰۰ هزار خانوار نیازمند

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 کریم همتی درباره تمهیدات جمعیت هلال احمر برای مقابله با بحران کرونا، گفت: در نخستین روز‌های شیوع این بیماری، جمعیت هلال احمر وارد عمل شد و در عرصه‌هایی که به این جمعیت محول شده بود حضور فعالی داشت.

او افزود: این جمعیت از همان روز‌های نخست، تمرکز خود را بر جمع آوری کمک‌های مردمی گذاشت و مردم ایران مثل همیشه در کنار جمعیت هلال احمر بودند و مشارکت خوبی در این زمینه داشتند.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اخذ مجوز از ۳۱ موسسه خیریه برای جمع اوری کمک‌های مردمی، اضافه کرد: جمعیت هلال احمر موفق به جمع آوری مبلغ ۳۷۶ میلیارد ریال کمک‌های غیر نقدی و ۲۳۰ میلیارد ریال کمک‌های نقدی شد و به محض جمع آوری کمک ها، توزیع آن میان افراد نیازمند هم آغاز شد.

او درباره توزیع بسته‌های بهداشتی میان اقشار کم درآمد، گفت: جمعیت هلال احمر اقدام به توزیع ۱۳۰ هزار بسته بهداشتی در مناطق محروم، دور افتاده و حاشیه شهر‌ها کرد و بخش عمده‌ای از پرسنل این جمعیت در این حوزه فعال بودند.

ضدعفونی ۲۴ هزار مکان عمومی با تلاش هلال احمر

به گفته همتی، معابر نقاط محروم، دور دست، مساجد و پارک‌ها هم با جمعیت هلال احمر ضدعفونی شد و بیش از ۲۴ هزار مکان که برای ضدعفونی به جمعت هلال احمر محول شده بود، انجام و برای آن ۵ میلیون لیتر مواد ضد عفونی کننده استفاده شد.

تامین یک دهم ونتیلاتور مورد نیاز کشور

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به کمبود ونتیلاتور در کشور، ادامه داد: متاسفانه با کمبود یک هزار دستگاه ونتیلاتور در کشور مواجه شدیم که با توجه به مشارکت خیران در این امر، جمعیت هلال احمر تامین ۱۰۰ دستگاه آن را بر عهده گرفت که تا این لحظه ۵۲ دستگاه تامین شده است و برای این منظور ۱۶۰ میلیارد ریال را  خیران هلال احمر تامین کرده اند.

همتی درباره دستور مقام معظم رهبری مبنی بر ورود همه دستگاه‌ها به موضوع تامین معیشت هموطنان نیازمند، گفت: جمعیت هلال احمر در کنار سایر دستگاه‌ها این موضوع را به جد پیگیری کرد. براساس آمار وزارت تعاون دو میلیون نفر تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی شامل بهزیستی، کمیته امداد  نیستند و شغل خود را به خاطر شیوع ویروس کرونا از دست داده اند.

 

او گفت: جمعیت هلال احمر ۱۰۰ هزار خانوار را به عنوان گروه هدف خود قرار داده است و این تعداد جمعیتی بالغ بر یک چهارم آمار وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی است.

 

[ad_2]

Source link