بیماران کرونا تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

نمکی افزود: در ستاد ملی کرونا مصوب کردیم، بیمارانی که در قرنطینه‌ها هستند تحت پوشش یک بیمارستان حامی قرار گیرند و اسناد آن‌ها تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز دوشنبه، در اجلاس مدیران سازمان بیمه سلامت که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، افزود: سال گذشته بسیار سخت گذشت.

 

با سیلاب‌های سنگین شروع شد، بعد از آن پوشش مراسم اربعین حسینی را داشتیم خدمات لازم در این مراسم به ۳.۵ میلیون نفر داده شد بعد از آن آنفلوانزا را داشتیم و زائران مشکلی پیدا نکردند.

وی گفت: با شروع کرونا و مشکلات بیماری کووید ۱۹، توانستیم بخش مهم معوقات بیمارستان‌های دولتی و مراکز طرف حساب را تا پایان آذر ۹۸ پرداخت کنیم.

 

بسیاری از مطالبات پرداخت شده است و بقیه را هم پرداخت می‌کنیم و به زودی معوقات را به صفر می‌رسانیم.

وزیر بهداشت افزود: با مدیریت منابع که انجام شد، در سال ۹۹ مانند سال‌های گذشته کسری جدید نداریم.

 

زمانی که ما در سازمان برنامه بودم یکی از مشکلات جدی سازمان بیمه سلامت و حفره کسری بودجه آن بود که مدام افزایش پیدا می‌کرد با مدیریت منابع و تلاش سازمان بیمه سلامت و کمک‌هایی که در آخر سال گذشته انجام شد و به سطح مطلوبتری از نظر گردش مالی و مطالبات با بخش دولتی و خصوصی رسیده ایم.

نمکی گفت: بیمه کردن بیماران کووید ۱۹ در تخت بیمارستان برای کاهش هزینه‌های آن‌ها نیز انجام شد و در ستاد ملی کرونا مصوب کردیم که بیمارانی که در قرنطینه هستند نیز تحت حمایت یک بیمارستان قرار گیرند و هزینه‌های آن‌ها تحت پوشش بیمه باشد.

وی افزود: امیدوارم در سال ۹۹ در کنار هم بتوانیم نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک را به عنوان یکی از برنامه‌های مهم به سرانجام برسانیم.

 

راهنما‌های بالینی را که به شدت هزینه‌های بیهوده را کنترل می‌کند نیز اجرا کنیم و بتوانیم سیستم پزشک خانواده را امسال اجرا کنیم.

وزیر بهداشت گفت: بیمه سلامت مقتدر زمانی خواهد بود که پرونده الکترونیک سلامت را همه جا داشته باشیم.

 

در پایان بهار سال گذشته طبق وعده‌ای که داده بودیم پرونده الکترونیک سلامت را اجرایی کردیم. ریل گذاری مطلوبی اجرا شد و امروز که بسیج ملی کرونا و فشار خون را انجام دادیم برای این است که ۸۰ میلیون پرونده الکترونیک سلامت داریم.

وی افزود: در این راه ۱۴۰ گاید لاین درمانی را ابلاغ کردیم و بقیه را نیز به زودی ابلاغ می‌کنیم.

 

نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک را هم در سال ۹۹ اجرا می‌کنیم و امیدواریم به زودی خبر مهار اپیدمی کرونا را هم به مردم هدیه کنیم.

 

[ad_2]

Source link