به دانشگاه باز می گردم

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

  “علی لاریجانی” در مرکز صدا و سیمای استان قم گفت: در خدمت انقلاب و مردم خواهم بود و طی این چهل سال هر اقدامی توانستم انجام دادم، اما از آنجایی که عضو هیئت علمی دانشگاه هستم به آنجا باز می‌گردم.

لاریجانی، مجلس را مهمترین نهاد پیگیر موضوع فلسطین عنوان کرد و گفت: مجلس برای حمایت از فلسطین اجلاس‌های متعددی برگزار کرد و حتی در یکی از آن‌ها رهبری معظم انقلاب نیز حضور یافتند که در آن اجلاس مهمترین راه حل برای موضوع فلسطین برگزاری همه پرسی عنوان شد. همچنین چند کنفرانس مهم در سطح رؤسای مجالس در سال ۹۶ و چند جلسه منطقه‌ای با کشور‌های چین، روسیه، ترکیه، پاکستان و افغانستان برگزار شد که همه این‌ها نشان می‌دهد مجلس دهم دیپلماسی انقلابی را به خوبی تبیین و اجرا کرد.

رئیس مجلس در ادامه با اشاره به رویکرد‌های مجلس در قبال فلسطین اظهار داشت: زنده نگاه داشتن موضوع فلسطین و برگزاری کنفرانس‌ها و همچنین قانون گذاری برای این موضوع و حضور در مجالس مختلف در سطوح مختلف از اقدامات مهم مجلس در این خصوص بود و تنها کشوری که پای فلسطین مانده است ایران است و تمام کشور‌های مقاومت نیز از جمهوری اسلامی یاری می‌خواهند و همیشه آن‌ها را حمایت کرده ایم؛ چرا که باید به مظلوم کمک کرد و غده سرطانی اسرائیل را نیز باید از میان برد تا امنیت ملی ما نیز تأمین شود.

لاریجانی، سه دوره نمایندگی مردم قم را افتخاری برای خود دانست و گفت: از این جهت که مورد اعتماد مردم بصیر، متدین و انقلابی قم واقع شدم تشکر می‌کنم و تمام این مدت در تلاش بودم تا اقداماتی برای حل مشکلات شهر قم داشته باشم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه در پاسخ به سوال مجری این برنامه درباره استفاده از ظرفیت ریاست مجلس برای استان قم گفت: انتخاب ریاست مجلس براساس سازوکار دموکراتیک در مجلس است و همه نمایندگان قم برای استان زحمت کشیدند که ما نیز به آن‌ها کمک کردیم البته از آنجایی که رئیس مجلس با وزرا جلسات بیشتری دارد برای حل مشکلات قم فوایدی داشته است.

[ad_2]

Source link