بزرگداشت روز قدس در مرز لبنان با فلسطین اشغالی

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

این مراسم، با تلاش گروه‌های مختلف مقاومت فلسطینی و لبنانی در مناطق مرزی “مارون الراس” و “عدیسه” در جنوب لبنان برگزار شد.
 “اشرف دبور” سفیر فلسطین در لبنان در این مراسم با تاکید بر اینکه موج حمایت از فلسطین در فضای مجازی بی نظیر و گسترده است گفت: این روز، یادگار ماندگار و تاریخی امام خمینی (ره) است که مسئله فلسطین را همواره زنده نگه می‌دارد.
“احسان عطایا” نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در لبنان هم در این مراسم، سردار جهانی مبارزه با تروریسم حاج قاسم سلیمانی را بزرگترین حامی گروه‌های مقاومت خواند و تاکید کرد، امروز جمهوری اسلامی و مردم منطقه حرکتی تاریخی در مسیر اخراج نیرو‌های تروریست و متجاوز آمریکایی در منطقه را آغاز کردند.
در پایان این مراسم از تصاویر و نماد شهدای مسیر بازگشت به فلسطین رو نمایی شد.
در ۲۵ اردیبهشت سال ۱۳۹۰ (۱۵ می ۲۰۱۱) و در شصت و سومین سالروز نکبت (اشغال فلسطین) در منطقه مرزی مارون الراس مراسم برگزار شد. در خلال این مراسم، خودرو‌های نظامی رژیم صهیونیستی به سمت مرز‌های لبنان حرکت کرده و نظامیان صهیونیست به سمت تجمع کنندگان در مارون الراس تیراندازی کردند در این اقدام وحشیانه ده نفر از تجمع کنندگان لبنانی و فلسطینی به شهادت رسیدند و ۱۱۲ نفر دیگر نیز زخمی شدند.
در مراسم مشابه‌ای در شهر عدیسه در مرز لبنان با فلسطین اشغالی هم پرچم فلسطین به نماد همبستگی با مردم مظلوم این کشور بر افراشته خواهد شد.

[ad_2]

Source link