بحران کرونا؛ آزمون دولت‌ها و ملت‌ها

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

حسن عابدینی در تیتر امشب با بیان اینکه دولت‌های امریکایی و اروپایی در طول سالیان سعی بر کاستن قدرت دولت‌ها کرده اند، گفت: در این کشور‌ها بحرانی مثل کرونا خیلی سریع مقاومت آن‌ها را شکست و امریکا به طور مشخص با ناتوانی و ساده انگاشتن کرونا، عامل اصلی شیوع سریع و بالا بردن میزان مرگ و میر بر اثر این ویروس شد.

او گفت: این دولت با کمبود شدید تجهیزات پزشکی و امکانات لازم روبروست.

این تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: در کشور‌ها اروپایی نیز چنین بحرانی بی سابقه بوده بنابراین کشور‌هایی مثل ایتالیا و فرانسه بدترین عملکرد و بالاترین میزان فوتی‌ها را حین شیوع این بحران داشته اند.

دکتر عابدینی در ادامه تصریح کرد: بسیج مردمی و حمایت از بیماران مبتلا به کرونا، وجه تمایز جامعه ایران با کشور‌های اتحادیه اروپا و آمریکاست.

در ادامه کامران نجف زاده خبرنگار صدا و سیما مستقر در نیویورک در ارتباط اینترنتی با برنامه از افزایش نارضایتی و مخالفت مردم آمریکا با ترامپ و سیاست هایش پس از شیوع ویروس کرونا خبر داد.

 

اوگفت: در همه پرسی روز جمعه در آمریکا که ۵۰۰ شهروند آمریکایی در آن شرکت کردند، ۵۶ درصد شرکت کنندگان از عملکرد ترامپ «ناراضی» بودند.

نجف زاده افزود: در این میان تنها ۳۰ درصد از عملکرد ترامپ رضایت داشتند و ۴۴ درصد نیز «به شدت» مخالف عملکرد او بودند.

خالق وردی دیگر خبرنگار رسانه ملی در چین در ارتباط با برنامه گفت: با وجود پایان قرنطینه در ووهان، مردم همچنان به اصل در خانه ماندن و رعایت اصول بهداشتی همچنان پایبند هستند. 

 

مجتبی قاسم زاده خبرنگار مستقر در لندن نیز از افزایش ۲۵ درصدی خشونت‌های خانوادگی در انگلیس بر اثر نگرانی‌ها از شیوع کرونا خبر داد.

[ad_2]

Source link