باید با جدیت به فکر سلامت مردم باشیم

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، رئیس جمهور روز دوشنبه در گفت و گوی تلفنی با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بر اجرای دقیق طرح فاصله گذاری هوشمند در کشور با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی از سوی کسبه و اصناف تاکید و خاطرنشان کرد: دولت به صورت متوازن با اولویت قرار دادن سلامت مردم به فکر وضعیت اقتصادی و معیشت آنان نیزهست و از سرگیری فعالیت کسب و کار‌های ضروری نباید منجر به آسیب به سلامت مردم شود.
آقای روحانی ضمن دریافت گزارش روند وضعیت بهداشت و درمان کشور در سومین روز از اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند و از سرگیری فعالیت کسب و کار‌های کم ریسک در استان‌های کشور، افزود: اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند نباید موجب سهل انگاری در اعمال محدودیت‌های لازم و نظارت و کنترل‌ها باشد و مسیر در پی گرفته شده تاکنون درمورد اجرای پروتکل‌های بهداشتی باید همچنان با قوت و قدرت ادامه یابد.
آقای روحانی با ابراز خرسندی از روند کاهشی آمار ابتلا به ویروس کرونا و همچنان فوتی‌ها در استان‌های کشور، بار دیگر بر نظارت دقیق بر رعایت اجرای کامل پروتکل‌های بهداشتی در کسب و کار‌ها تاکید کرد و دستور داد که گزارش مربوطه به صورت روزانه تهیه و به مراجع ذیربط اعلام شود.
رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت تشویق اصنافی که پروتکل‌های بهداشتی را اجرا می‌کنند، دستور داد که برای تشویق واحد‌های صنفی که پروتکل‌های بهداشتی را برای حفظ سلامت مردم رعایت می‌کنند با همکاری وزارت بهداشت، اصناف و دستگاه‌های دیگر تمهیدات لازم اندیشیده شود.
آقای روحانی همچنین با دعوت دوباره از مردم برای درخانه ماندن و اجتناب از تردد‌های غیر ضروری در سطح شهرها، ضرورت ادامه مسیر اطلاع رسانی درست و اقناع سازی مردم در پایبندی به شعار ” درخانه ماندن” را مورد تاکید قرار داد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این گفت و گوی تلفنی ضمن ارائه گزارش کاملی از وضعیت ابتلا و درمان بیماران کرونایی و همچنین آمار بهبود یافتگان و فوتی‌ها در روز سوم اجرای طرح فاصله گذای هوشمند در استان‌های کشور به جز استان تهران، گفت: خوشبختانه شاهد روند کاهشی در کشور هستیم و ابتلا به ویروس کرونا نیز شیب نزولی داشته است.
دکتر “سعید نمکی” تاکید کرد: اگر همکاری و همراهی مردم در اجرای پروتکل‌های بهداشتی، درخانه ماندن و پرهیز از تردد‌های غیر ضروری در سطح شهر‌ها ادامه یابد و هچنین با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی از سوی کسب و کارها، می‌توانیم امیدوار باشیم که طی روز‌های آینده در آمار ابتلا به ویروس و فوتی‌ها شاهد کاهش قابل توجهی باشیم.
وزیر بهداشت با بیان اینکه با همکاری همه نهاد‌ها و دستگاه‌های اجرایی و نظارتی ذیربط، نظارت‌ها به صورت دقیق اعمال می‌شود، تصریح کرد: همه تلاش ما بر این است که تمامی کسب و کار‌ها با دقت و به صورت کامل پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

[ad_2]

Source link