بازگشایی سینماها به شرط ثبات

[ad_1]

“هاشم میرزاخانی” با انتقاد به سیاست دوگانه بسته بودن مغازه‌ها و مراکز تجاری گفت: هنوز درِ سینما‌ها بسته است.

میرزاخانی به زندگی مسالمت آمیز با ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: امکان نمایش فیلم در سینمای “روباز” و یا “سینما ماشین” وجود دارد.

او با بیان اینکه تاکنون از شروع کرونا دو فصل اصلی اکران فیلم را از دست داده ایم افزود: اگر به این شکل پیش برویم درآمد سینمای ایران به کمتر از ۸۰ میلیارد تومان می‌رود.

هاشم میرزاخانی بابیان اینکه سینما غذای روح جامعه است افزود: فضای سینما نسبت به سایر فعالیت‌های اقتصادی و صنوف دیگر قابل کنترل تر است. می‌شود با یک سالن‌های روباز و خانوادگی سینما را دوباره راه اندازی کرد. اما اهالی سینما هنوز بلاتکلیفند.

مدیر عامل موسسه سینمایی افزود: توقع داریم از هزاران میلیارد یور که برای بخش‌های اقتصادی مختلف در نظر گرفته شده است فکری هم برای کارکنان سینما شود تا بیش از این متضرر نشوند.

او گفت: با از دادنِ پیک اکران نوروز فروش امسال را از دست رفته می‌دانیم، اما می‌توان بخشی از آسیب‌های اقتصادی و فرهنگی به سینما را جبران کرد.

او با بیان اینکه بیشترین فروش سینما در کلان شهر‌ها هستند، گفت: فروش سال گذشته سینما در تهران بیش از نیمی از فروش گیشه کل کشور را به خود اختصاص داده بود.

مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی: در صورت بازگشایی سالن های سینما، قبل از آغاز فیلم اصلی فیلم آموزشی نمایش داده می شود.

او با تایید پرداخت وام ۱۰ میلیون تومانی برای هر پرده سینما برای بخش خصوصی گفت: با توجه به صرف مبلغ زیادی از بودجه کشور و صندوق توسعه ملی دولت نیم نگاهی هم به سینما داشته باشد.
مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی در ارتباط تلفنی با شهر فرهنگ از آخرین تصمیمات سازمان سینمایی درباره بازگشایی سینما‌ها گفت و افزود: احتمال دارد در صورت نمایش بی خطر، سینما‌ها با ۴۰ درصد ظرفیت، بازگشایی شوند.

“مسعود نجفی” از رعایت نکات بهداشتی و آموزش‌های مقدماتی سینماداران گفت وافزود: چینش فیلم ها، شرایط بهبود وضعیت شیوع کرونا در استقبال مردم از سینما‌ها تاثیر گذار است.

او گفت: هم و غم سازمان حفظ سینماگران و اهالی سینما است.

مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی افزود: سینمای روباز قابلیت اجرایی دارد. سینما ماشین هم تجربه جدیدی است که پیش از این هم با استقبال مردم همراه بوده است.

[ad_2]

Source link