بازگشایی در عرصه سینما؛ فعلا فقط در بخش تولید

[ad_1]

“هاشم میرزاخانی” با انتقاد به سیاست دوگانه بسته بودن مغازه‌ها و مراکز تجاری گفت: هنوز درِ سینما‌ها بسته است.

میرزاخانی به زندگی مسالمت آمیز با ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: امکان نمایش فیلم در سینمای “روباز” و یا “سینما ماشین” وجود دارد.

او با بیان اینکه تاکنون از شروع کرونا دو فصل اصلی اکران فیلم را از دست داده ایم افزود: اگر به این شکل پیش برویم درآمد سینمای ایران به کمتر از ۸۰ میلیارد تومان می‌رود.

هاشم میرزاخانی بابیان اینکه سینما غذای روح جامعه است افزود: فضای سینما نسبت به سایر فعالیت‌های اقتصادی و صنوف دیگر قابل کنترل تر است. می‌شود با یک سالن‌های روباز و خانوادگی سینما را دوباره راه اندازی کرد. اما اهالی سینما هنوز بلاتکلیفند.

مدیر عامل موسسه سینمایی افزود: توقع داریم از هزاران میلیارد یور که برای بخش‌های اقتصادی مختلف در نظر گرفته شده است فکری هم برای کارکنان سینما شود تا بیش از این متضرر نشوند.

او گفت: با از دادنِ پیک اکران نوروز فروش امسال را از دست رفته می‌دانیم، اما می‌توان بخشی از آسیب‌های اقتصادی و فرهنگی به سینما را جبران کرد.

او با بیان اینکه بیشترین فروش سینما در کلان شهر‌ها هستند، گفت: فروش سال گذشته سینما در تهران بیش از نیمی از فروش گیشه کل کشور را به خود اختصاص داده بود.

در ادامه برنامه شهر فرنگ، مسعود نجفی مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی در ارتباط تلفنی از آخرین تصمیمات سازمان سینمایی درباره بازگشایی سینما‌ها گفت و افزود: احتمال دارد در صورت نمایش بی خطر، سینما‌ها با ۴۰ درصد ظرفیت، بازگشایی شوند.

نجفی در پاسخ به این سوال که آیا در صورت بازگشایی سالن های سینما می توان انتظار فعالیتی بی خطر داشت، اظهار کرد: به هر حال باید برای نمایش بی خطر و ادامه فعالیت سینماها برویم.

وی افزود: بخشی از مسئولیت این کار بر عهده سالن دارها و صاحبان سینماست که باید دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند و سازمان سینمایی نیز اعلام کرده که حمایت های لازم را به عمل خواهد آورد.

مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی افزود: یک فیلم آموزشی در این زمینه آماده شده است که قبل از هر بار نمایش فیلم، پخش خواهد شد.

[ad_2]

Source link