بازار سنتی ستارخان در آتش سوخت

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

سید جلال ملکی سخنگوی آتش‌نشانی تهران درباره آتش‌سوزی گسترده در یک مرکز تجاری در خیابان ستارخان گفت: ساعت ۳:۱۴ بامداد امروز یک مورد آتش‌سوزی در یک مرکز تجاری در خیابان ستارخان، بازار ستارخان به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان چهار ایستگاه آتش‌نشانی به همراه خودرو‌های حامل تجهیزات تنفسی، تانکر آب و بالابر هیدرولیکی به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران ادامه داد: نخستین ایستگاه با توجه به نزدیک بودن به محل حادثه در زمان یک دقیقه به محل رسید و مشاهده شد در فاز چهارم این مرکز تجاری بزرگ چند باب مغازه دچار آتش‌سوزی شده است.

وی با اشاره به شدت شعله‌وری گفت: مغازه‌ها در این بخش بیشتر در زمینه پوشاک در حال فعالیت بودند و متراژ‌های مختلف داشتند.

ملکی افزود: شدت دود و حرارت به حدی بود که به طبقه بالا نیز سرایت کرده و تا چند ده متر آثار دود نمایان بود.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان با تجهیز در اختیار، خود را به کانون آتش‌سوزی رساندند البته سقف‌های کاذب نیز دچار حریق شده و همین می‌توانست باعث گسترش بیشتر آتش‌سوزی شود.

وی تصریح کرد: آتش‌نشانان همزمان مشغول خاموش کردن آتش شده و سقف‌ها را نیز شکافتند؛ خوشبختانه به دلیل زمان وقوع این حادثه کسبه در محل حضور نداشتند، اما چند نگهبان در محل حضور داشتند که آتش‌نشانان سه نفر از آن‌ها را به سلامت از محل خارج کردند.

ملکی با بیان اینکه ۱۲ باب مغازه در این حادثه سوخت، گفت: آتش‌نشانان پس از حضور در محل حادثه دیگر اجازه گسترش آتش به سایر مغازه‌ها را ندادند.

سخنگوی آتش‌نشانی افزود: نیرو‌ها در حال حاضر مشغول لکه‌گیری و ایمن‌سازی محل حادثه هستند.

وی با بیان اینکه در گذشته نیز این مرکز چندین بار دچار آتش‌سوزی کوچک و بزرگ شده، یادآور شد: چندین بار توسط آتش‌نشانان اخطار‌های لازم به مسئولان این مجتمع داده شده، اما هنوز وضعیت ایمنی مناسبی ندارد و امیدواریم نسبت به ایمن‌سازی این مرکز و مراکز اینچنینی اقدام کنند.

[ad_2]

Source link