انواع لوله و کابل برق ساختمان – خدمت از ما

بسیاری از مطالعات نشان داده اند که اگرچه نانوتیوب های کربنی دارای ساختاری قوی و بی اثر هستند، اما خواص الکتریکی آنها به اثرات انتقال بار و دوپینگ شیمیایی توسط مولکول های مختلف بسیار حساس است. در حال حاضر نانوکامپوزیت های دارای نانوتیوب کربنی به دلیل خواص مکانیکی، الکتریکی، حرارتی و شیمیایی مانند هدایت الکتریکی، افزایش استحکام کششی، بهبود دمای انحراف حرارتی یا بازدارندگی شعله، به عنوان جایگزینی بسیار کامل برای مواد کامپوزیتی معمولی مورد توجه قرار گرفته اند. لوله های پی وی سی به دلیل طول عمر بالا، مقاومت فوقالعاده در برابر خوردگی، توانایی کنترل فشار، سهولت در استفاده، وزن پایین و قیمت بسیار مناسب برای بیشتر پروژهها گزینهای ایدهآل هستند.

طول لوله را با اندازهگیری فاصله بین دو سر لوله مشخص میکنند. علیرغم ظهور گرافن و سایر مواد دو بعدی D2، نانوتیوب های کربنی تک جداره نیمه رسانا هنوز به عنوان کاندیدای اول برای نسل بعدی ترانزیستورهای با کارایی بالا، مقیاس پذیری بالا و لایه نازک و همچنین برای اپتو (opto) در نظر گرفته می شوند. اپتو دستگاه های الکترونیکی برای جایگزینی الکترونیک سیلیکونی هستند.

حفاظت از بار الکترواستاتیک (به عنوان مثال، محققان یک فیلم CNT رسانای الکتریکی و انعطاف پذیر را به طور خاص برای کاربردهای فضایی توسعه داده اند) و محافظ تشعشع با نانو فوم ها و آئروژل های مبتنی بر CNT. CNTs-FET ها به طور گسترده ای برای شناسایی گازهایی مانند گازهای گلخانه ای در کاربردهای زیست محیطی مورد استفاده قرار می گیرند. اشکال مختلف دیگری از فولرن ها تا C120 و فراتر از آن نیز شناسایی شده است. به صورتی که اکنون میبینیم مجموعه جدیدی از مواد پلاستیکی وارد بازار و در تولید انواع لوله استفاده می شوند. یکی از سوالات مهم این است که آیا ترانزیستورهای CNT می توانند مزایای عملکردی بهتری نسبت به سیلیکون در طول های زیر ۱۰ نانومتر ارائه دهند لوله مسی بدون درز قیمت یا خیر.

یکی دیگر از الزامات این است که CNT ها باید از نظر شیمیایی با بستر، به عنوان مثال یک ماده پلاستیکی، پیوند داده شوند. دراین قسمت به بررسی لولههای پلیاتیلن(HDPE) که در ایران (یکی از بزرگترین تولید کننده های لوله پلی اتیلن) بصورت انبوه تولید و استفاده میشوند میپردازیم. علاوه بر صنعت آب و فاضلاب، صنایع نفت، گاز و پتروشیمی بسیار وابسته به لولههای صنعتی هستند. لوله جداری بخشی از لوله­ های صنایع نفت و گاز (Oil Country Tubular Goods – OCTG) می­باشد.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد لوله بدون درز قطر بالا لطفا به بازدید از وب سایت ما.