انواع آجر نما

انواع آجر نما مهم دقت به مواد اولیه

آجرهای روکشی به دو گروه کلی آجرهای خاکی و آجرهای معدنی تقسیم می شوند.

 

انواع آجر نما حساس دقت به مواد اولیه خاک

آجرهای سفالی نما: به عامل ارزان بودن آجرهای سفالی، ویژگی کلیدی همین دسته آجرهای سفالی همین می باشد که به جهت کمتر هزینه نمای ساختمان به کار گیری می شود.

آجر نمای نسوز: آجرهای نسوز امیران اساسی زوایای صاف، رنگ شفاف، بعد ها یکنواخت میباشند که در بسیاری از کمپانی ها به ادله پخت دقیق و بنیادین به آن اعتنا نمی شود. آجر نسوز بیشترین استحکام را دارااست و به جهت مدت طولانی تغییر و تحول رنگ نمی دهد. آجرهای نسوز در انواع آجرهای نسوز شاموت، سمیرم، سپید و مشکی موجود می باشد.

آجر نمای قزاقی: آجر قزاق به آجرهای سنتی پر اسم و رسم می باشد که ظاهری سنتی داراست و مهم استعمال از خاک رس پخته می شود و به مرحله ساخت می رسد.

آجر نسوز روکش نسوز: استعمال از خاک نسوز همانطور که از نامش پیداست در ساخت آجر نسوز. از آجرهای نسوز عمدتاً برای اجاق گاز به کار گیری می شود، اما به جهت کسانی که رنگ زرد را برای نمای ساختمان گزینش می کنند، همین آجر بهترین تعیین است.

آجر نمای نسوز سمیرم : یکی از پرمصرف ترین اشکال آجر نما می باشد که در بازار به آجر طرح بریتانیایی مشهور است. آجر نسوز سمیرم عمدتاً به عامل مقرون به صرفه بودن، کیفیت بالا و رنگ قهوه ای روشن یا این که خاکستری در بیشتر ساختمان های آجری شهر مورد استفاده قرار می گیرد.

آجر نسوز سفید: آجر نسوز در سه طیف رنگی موجود است: سفید صدفی، سفید شیری و سفید مایل به خاکستری قلیل رنگ.

آجر نسوز مشکی: آجر روکشی که تمام مشخصات اشکال آجرهای نسوز بر اساس خاک، اکسید آهن و فلز منگنز را دارد.

آجر لفتون نما: چنانچه به دنبال دیوار چینی و نما به شکل هم‌زمان هستید، آجر لفتون رو به شما توصیه می کنیم. اگر چه آجرهای نسوز کامل، آجرهای تام قزاق هم همین عمل را انجام می دهند، ولی هزینه آن پاره ای بخش اعظم از آجرهای لفتون است.

منبع دنیای آجر

https://donyaiajor.com