اندیشه سیاسی امام راحل اندیشه مطرح منطقه است

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

  حجت الاسلام والمسلمین “سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد” در گفتگو با تیتر امشب به تبیین اندیشه و شخصیت حضرت امام (ره) پرداخت و به شاخص های عقلانی بلند انسانی اشاره کرد و گفت: انسان با همه ظرفیت های انسانی، عقلانی و ایمانی باز هم در معرض تهدید قرار دارد. برخی مواقع هوا و هوس و طغیان های فردی با وجود شاخص های عقلانی درونی انسان باعث سقوط او می شود. بهمین شکل جوامع انسانی نیز در معرض تهدید و سقوط قرار می گیرند.

او به شخصیت خودساخته امام (ره) اشاره کرد و گفت: اگر ظرفیت های فراوان ملی و منطقه ای نبود قطعا نامی از انقلاب اسلامی نبود.

 

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد اندیشه های حضرت امام را به فردی، ملی، منطقه ای و فرامنطقه ای تقسیم کرد و گفت: در حوزه اندیشه های فردی امام به قطع تعلقات انسان از دنیا، تربیت جان و روح  بسیار تاکید داشتند. می توان گفت سایر جوانب اندیشه های امام به تربیت انسان و ساختن انسان وارسطه وابسته است.

او گفت: دغدغه امام در حوزه ملی ساختن ایرانی است که مستقل، آزاد و متحد و مبتنی به مردم سالاری به معنی واقع کلمه است. این اندیشه ها امروز در معرض تهدید است. آزادی یکی از اصولی ترین اندیشه های امام است. استقلال یعنی عزت یک ملت چیزی که خوشایند استکبار نیست.

 

 

بوترابی فرد در حوزه منطقه ای و فرامنطقه ای اندیشه امام گفت: نگاه حضرت امام (ره) به این معطوف بود که دنیای اسلام باید یکپارچه و متحد باشد. نمی توانیم ایرانی مقتدر داشته باشیم در حالی که به عراق و فلسطین مقتدر نیاندیشیم.

[ad_2]

Source link