الزام فروش لوازم خانگی با شناسه کالا از هفته آینده

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

سید مرتضی میری در گفتگوی ۱۸:۳۰ با اعلام اجرای طرح الزام فروش لوازم خانگی با شناسه کالا از هفته آینده گفت: طرح شناسه کالا از ۲۵ اسفند سال گذشته کلید خورد که طی آن فروشگاه‌ها باید اجناس خود را با شناسه عرضه می‌کردند، اما شیوع کرونا و تعطیلی دو ماهه کسب و کار‌ها مشکل ساز شد.

او با تاکید بر اینکه این طرح برای مقابله با قاچاق و تقلب کالاست، گفت: مشتریان می‌توانند برای دریافت همه اطلاعات و گارانتی کالا، شناسه آن کالا را از طریق تلفن ثابت یا همراه با شماره گیری #۷۷۷۷*۴* دریافت کنند.

او گفت: طرح فروش لوازم خانگی با شناسه کالا اکنون برای ۱۰ قلم لوازم‌خانگی اجرایی می‌شود و در آینده نزدیک همه کالا‌های لوازم خانگی را شامل خواهد شد.

میری بیان کرد: از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز درخواست کرده‌ایم که مدت زمان فروش اقلام فاقد شناسه تا دو ماه پس از آن یعنی پایان آبان ماه تمدید شود.

او درباره ضرورت تامین و قیمت گذاری کالاها در اجرای این طرح هم گفت: 

 

رئیس اتحادیه صنف توزیع کنندگان لوازم خانگی ادامه‌ داد: خریداران باید برای کالا‌های فاقد شناسه نیز رسید اتحادیه که حاوی شماره سریال آن کالا است را مطالبه کنند.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا تلفنی در ادامه برنامه گفت: زیرساخت‌های اجرای طرح شناسه دار کردن کالا‌ها انجام شده و این طرح بدون هیچ مشکلی اجرا خواهد شد.

دهقانی نیا افزود: یخچال، فریزر، تلویزیون، اسپیلت، یخچال فریزر، کولر گازی، ماشین لباسشویی و ظرفشویی شامل این طرح می‌شوند.

[ad_2]

Source link