اقدام آمریکا علیه سازمان جهانی بهداشت، جنایات علیه بشریت است

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 «سیدعباس موسوی» سخنگوی وزارت خارجه با ابراز نگرانی از تصمیم رییس جمهوری آمریکا در تعلیق بودجه سازمان بهداشت جهانی و کمک مالی آن کشور به این سازمان بین المللی، آنهم در شرایط بحرانی ناشی از ویروس کرونا، این تصمیم را گام دیگری در راستای تضعیف چند جانبه گرایی و نهاد‌های بین المللی از سوی دولت آمریکا دانست و آن را قویا محکوم کرد.

او با اشاره به این که سلامت، بهداشت و امنیت جانی مردم جهان، مستقیماً در اثر همه‌گیری کرونایی به خطر افتاده، افزود: آمریکا در بدترین زمان ممکن و در میانه جنگ علیه یک بلای جهانی ناگهان تنها هماهنگ کننده جهانی بهداشت را مجازات می‌کند که این، عین بی مسوولیتی و جنایت علیه بشریت است.

موسوی اضافه کرد: هدف اصلی ترامپ از تعلیق بودجه سازمان جهانی بهداشت، فرافکنی و سرپوش نهادن بر ناکارآمدی دولت آمریکا در مهار و کنترل ویروس کروناست. وی از جامعه جهانی دعوت کرد که برای بی اثر کردن اقدامات یکجانبه آمریکا و حفظ جبهه واحد جهانی بکوشند و در کنار این سازمان جهانی بایستند.

او گفت: سیاستمداران آمریکا باید متوجه شوند که این اقدام، نقض تعهدات آن‌ها به جامعه بین المللی است و نمی‌توان با قطع کمک و فشار یکجانبه، تلاش بشردوستانه جهان را به اسارت گرفت و از اقدامات غیر قانونی و غیر اخلاقی منتفع شد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته از تعلیق کمک هزینه کشورش به سازمان جهانی بهداشت خبر داد.

[ad_2]

Source link