افراد دارای گروه خونی (O) کمتر به ویروس کرونا مبتلا می شوند

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

“حمید عمادی” متخصص بیماری‌های عفونی در گفتگو با “تیتر امشب” درپاسخ به سوالات متعدد هموطنان گفت: پوست سالم در برابر ویروس “کرونا”مقاوم است، اما تماس دست آلوده به چشم، دهان و گوش ممکن است فرد را به بیماری مبتلا کند.

دکتر عمادی افزود: از دست دادن حس چشایی و بویایی، بدن درد و اسهال از جمله علائم بیماری کووید ۱۹ است. البته ممکن است این علائم منشا دیگری هم داشته باشد.
او با اشاره به برخی علائم کروناویروس مانند تب، سرفه، تنگی نفس گفت: بیمار ممکن است سرفه‌های چند روزه ظاهراً بدون دلیل نیز داشته باشد. مواردی هم درباره علائم حاد مشکلات گوارشی نظیر اسهال، نارسایی حاد تنفسی، اختلالات انعقادی خون و نارسایی کلیه نیز گزارش شده‌ است.

متخصص بیماری‌های عفونی با بیان اینکه ویروس کرونا بیشتر روی اجسام می‌نشیند، افزود: این ویروس روی برخی از اجسام سرد تا 20 روز باقی می‌ماند.

عمادی با بیان اینکه نگرانی و استرس باعث تضعیف بدن در مقابل این بیماری می‌شود، گفت: چنانچه بدن بتواند پادزهر این ویروس را بسازد، فرد تا پایان عمر به کووید ۱۹ دچار نخواهد شد.

او گفت: گوشت مرغ و دیگر مواد غذایی که در حرارت بالا پخته می شود نمی تواند همچنان به ویروس کرونا آلوده باشد.

عمادی ورزش کردن را مناسب بدن اعلام کرد و گفت: انتشار ویروس کرونا نباید مانع از زدن واکسن کودکان یا ورزش کردن شود. با رعایت نکات بهداشتی اشکالی ایجاد نمی کند از طرفی مراکز درمانی پذیرش افرادی که به غیر از درمان کرونا مراجعه می کنند را از دیگر بیماران تفکیک می کنند. مادران باردار نگران زایمان نباشند.

متخصص بیماری‌های عفونی درباره چگونگی استفاده از آنتی بادی های ساخته شده در بدن پس از دو هفته بهبودی گفت و افزود: پلاسمای خون شخصی که بهبود یافته پس از دوهفته بهبودی می تواند برای تزریق به بدن بیماران مبتلا مفید باشد.

او گفت: در شرایط حاضر که شناخت زیادی درباره شیوه دقیق انتشار و چگونگی بیماری زایی این ویروس در دسترس نیست مطالب زیادی منتشر می شود که اعلام می کنند در درمان کووید 19 موثر است.

او از تعویق عمل های جراحی غیر ضروری یا عمل هایی که می توان به تعویق انداخت، گفت: اگر ضرورتی در انجان عمل وجود ندارد آنرا به زمان دیگری موکول کنید.

دکتر عمادی با بیان اینکه پشه، مگس و سوسک نمی توانند ناقل کرونا باشند، گفت: بوئیدن گل و گیاه می تواند در انتقال بیماری پرخطر باشد.

حمید عمادی از دست دادن حسن بویایی و چشایی را از جمله علائم کرونا دانست و افزود: با بهبود بیمار مبتلا به کرونا حس بویایی و چشایی بیمار باز می گردد.

عمادی گفت: لباس های آلوده به کرونا در دمای هوای بهاری(حدود 10 تا 20 درجه) می تواند تا دو هفته زنده بماند.

وی گفت: کسانیکه دارای گروه خونی (o) هستند کمتر به وروس “کرونا”مبتلا می شوند.

وی با بیان اینکه کرونا در هوای گرم زنده نخواهد ماند، گفت: هر عاملی که که باعث گرم شده محیط زندگی این ویروس(کرونا) شود می تواند در پاکسازی محیط کمک کند. بهمین دلیل گفته می شود نان خریداری شده را چنانچه ممکن است در راه منزل به کرونا آلوده شده باشد را دوباره گرم کنید.

دکتر عمادی گفت: کسانیکه کم کاری تیروئید دارند احتمال مبتلا شدن به کرونا را بیشتر دارند.

[ad_2]

Source link