اصول و مهارت های طراحی مطب

شیوه ی طراحی مطب بام آرک و دکوراسیون داخلی آن اولین چیزی از است که مراجع با آن روبرو می شود. به همین دلیل یکی از نکات بسیار مهم که در ابتدای راه می تواند مراجع را جلب کند و احساس آرامش خاطر و امنیت را به او بدهد، شیوه ی طراحی مطب و دکوراسیون داخلی آن می باشد. هدف اصلی در زمینه ی طراحی مطب های پزشکان و دندان پزشکان این است که علاوه بر بهینه کردن فضای داخلی مطب، به مراجعین و همراهان آن ها احساس آرامش خاطر داده و مکانی باشد که افراد در آن احساس راحتی داشته باشند. در این مطلب قصد داریم شما را با اهمیت طراحی مطب و دکوراسیون داخلی آن آشنا کنیم.

 

 

اهمیت طراحی مطب

امروزه با توجه به افزایش تعداد مطب ها و پیشرفت علم طراحی دکوراسیون داخلی، نمی توان به راحتی اهمیت طراحی مطب و دکوراسیون داخلی مطب های پزشکی و دندان پزشکی را نادیده گرفت. انتخاب یک دکوراسیون داخلی مناسب در طراحی مطب می تواند باعث ایجاد آرامش خاطر در مراجعین و همراهان آن ها شده و ماندن در این محیط از خسته شدن آن ها جلوگیری کند. طراحی مطب در عین شیک بودن و مدرن بودن می تواند این حس را به مرجعین القا کند که یک مطب درست را برای انجام کار های پزشکی خود انتخاب کرده اند.

طراحی مطب و کلینیک پزشکی باید به گونه ای باشد که علاوه بر جنبه های فیزیکی و زیبایی شناختی، احساس تکراری بودن را به مراجع القا نکرده و مراجعین حس نکنند که در فضای بیمارستان قرار گرفته اند. یک طراحی مطب مناسب می تواند حس های بد را از مراجع دور کرده و در زمانی که منتظر رسیدن نوبت خود است، متوجه گذر زمان نشود.

طراحی مطب پزشکی و دندان پزشکی با استفاده از متد های علمی و با کمک هنر معماری روز دنیا، می تواند کمک بسیار زیادی را در جهت کاهش عواملی مانند کسل کننده بودن و خنصی بودن محیط های پزشکی کرده و استفاده از دکوراسیون مناسب و رنگ های زیبا می تواند نظر مراجعین را جلب کند. در طراحی مطب پزشکی باید به اصول و نکات خاصی توجه کرد که در ادامه به بررسی این نکات می پردازیم.

منبع :