استویا رژیم کتوژنیک گیاهی

از مقالات دکتر فرزاد روشن ضمیر متخصص تغذیه ورژیم  درمانی رژیم آنلاین آردایت https://rdiet.ir/

در حقیقت ، نشان داده شده است که مکمل عصاره استویا باعث بهبود پاسخ قند خون می شود ، و مکمل استویا یک درمان امیدوار کننده برای دیابت است. این در مطالعات متعدد نشان داده شده است ، به همین دلیل استویا می تواند یک عامل ضد دیابتی امیدوار کننده باشد. برخی محققان معتقدند که این فنل ها مسئول اثرات ضد دیابتی استویا هستند که قبلاً ذکر شد.

استویا در رژیم کتوژنیک شیرین کننده مجاز در رژیم کتوژنیک شیرین کننده استویا  شیرین کننده کتویی پودر استویا چیست؟ قند استویا

رژیم کتوژنیک گیاهی کتوژنیک گیاهی رژیم کتو گیاهی رژیم کتوژنیک  رژیم کم کربوهیدرات کتوژنیک

 

 

می دانید که سس هزارجزیره هم سُسی کلاسیک است که با تلفیق طعم ترشی(سرکه سیب و کچاپ) و شیرینی( قند استویا) همه را راضی نگه میدارد. رژیمهای غذایی خاص و ویژه معمولا با محدودیتهایی رو به رو هستند و دستتان را در پخت و پز باز نمیگذارند و محدودیت های زیادی خواهید داشت اما با پیشرفت علم تغذیه و روشهای خلاقانه آشپزی، این محدودیتها رو به پایان است.می دانید که انواع سالاد سبز، گزینههایی ایدهآل برای آشپزی کتوژنیک هستند اما برای انتخاب سُس سالاد در این رژیم، تنوع چندانی جز ترکیبات روغن زیتون و سرکه وجود ندارد.

شیرین کننده های مجاز در رژیم کتوژنیک استويا سوکرالوز در رژیم کتوژنیک استویا شیرین کننده نوشابه رژیمی در رژیم کتوژنیک رژیم کتوژنیک آردایت رژیم کتوی كتوژنيك رژیم گیاهی غذای رژیم کتوژنیک کتوژنیک رژیم سویا در رژیم کتوژنیک

 

 

میتوانید این سس را هم در انواع سالاد و هم در خوارکهای گوشت و سبزیجات کبابی به کار ببرید حتما یک بار هم شده این سس را امتحان کنید .مواد لازم برای تهیه ی این سس : نصف پیمانه گشنیز خردشده نصف پیمانه خامه ترش یا ماست یونانی نصف یا یک عدد فلفل هالاپینوی خردشده؛ شِش حبه سیر پوستکنده؛ یک قاشق چایخوری نمک؛ یکچهارم پیمانه آب برای درست کردن این سس باید تمام مواد را در یک غذاساز یا مخلوطکن بریزید؛ برای طعمدار شدن سُس، ترکیب را ۱۵ تا ۲۰ دقیقه به حال خود رها کنید.

اسپارتام در رژیم کتوژنیک میزان کالری استویا شيرين كننده استويا شیرین کننده های مجاز کتوژنیک  رژیم کتوژنیک آردایت رژیم کتوی كتوژنيك رژیم گیاهی غذای رژیم کتوژنیک کتوژنیک رژیم سویا در رژیم کتوژنیک

 

 

این سس هم برای انواع سالاد در آشپزی کتوژنیک استفاده میشود. سس هزارجزیره هم از سسهای محبوب آشپزی کتوژنیک است و دارای کالری و چربی و کربوهیدرات به مقدار بسیار کم و پروتئین است . واقعیت این است که ، بسیاری از محصولات با قندهای الکلی مانند مالتودکسترین یا دکستروز همراه هستند ، ترکیباتی که فواید استویا را عکس می کنند و می توانند عوارض جانبی نامطلوبی را به همراه داشته باشند.

رژیم کتوژنیک آردایت رژیم کتوی كتوژنيك رژیم گیاهی غذای رژیم کتوژنیک کتوژنیک رژیم سویا در رژیم کتوژنیک

 

گفته میشود که آشپزی کتوژنیک و رعایت رژیم غذایی مربوط به آن مزایای زیادی برای بدن به همراه میآورد. کوکی جو پرکی: در این کوکی ها از آرد گرانولا (جو پرک به همراه میوه های خشک شده) استفاده شده است. اما وقتی قند خون پایین است ، استویوسید این خاصیت تحریک کننده گی انسولین را ندارد. یکی ازاین گلیکوزیدها به نام استویوسید ، به دلیل خاصیت آنتی دیابتیک ، قند خو را کاهش می دهد و همچنین خاصیت آنتی اکسیدانی دارد.

رژیم کتوژنیک آردایت رژیم کتوی كتوژنيك رژیم گیاهی غذای رژیم کتوژنیک کتوژنیک رژیم سویا در رژیم کتوژنیک

 

استویا می تواند به کاهش قند خون و متعادل سازی مقاومت به انسولین ، که هر دو برای مدیریت دیابت لازم است ، کمک کند. هر عدد برانیز کتو نسکافه ای نیز 60 کالری دارد. برانیز کتو نسکافه ای: از دیگر شیرینی های مناسب برای افراد دارای رژیم های خاص، برانیز کتو نسکافه ای است. با این حال ، این مورددراستویا دیده نشده است.

 

رژیم کتوژنیک آردایت رژیم کتوی كتوژنيك رژیم گیاهی غذای رژیم کتوژنیک کتوژنیک رژیم سویا در رژیم کتوژنیک

این خواص از گلیکوزیدها ناشی می شود. هنگام انتخاب محصول استویا ، به دنبال عصاره استویای با خلوص بالا باشید که گلیکوزیدها حداقل تا ۹۵٪ بصورت استاندارد تهیه شده اند. با بررسی بیش از ۲۰۰ مورد از این مطالعات ، کمیته تخصصی FAO / WHO میزان مصرف روزانه قابل قبول (ADI) را برای عصاره استویا با خلوص بالا ۴ میلی گرمبه ازاء هر کیلوگرم وزن بدن تعیین کرده است.

 

هدف از رژیم کتو ایجاد همزمان هر دو حالت است. یکی از معایب این خوراکی خوشمزه این است که به دلیل داشتن قند بالا می تواند موجب اضافه وزن و چاقی شود؛ به ویژه برای افرادی که در مصرف آن زیاده روی می کنند، زمینه ابتلا به بیماری های مختلف از جمله دیابت و بیماری های قلبی را فراهم می سازد.

 

مصرف مقدار زیادی کربوهیدرات موجب چاقی و افزایش قند خون می شود؛ همچنین اگر در برنامه غذایی خود کربوهیدرات را به حدلقل برسانید ممکن است با عدم تعادل هورمونی، مقاومت به کاهش وزن و کاهش عملکرد ورزشی مواجه شوید. همان طور که از نام این رژیم پیدا است، این رژیم از طریق وارد کردن شوک به بدن موجب افزایش چربی سوزی می شود.

 

در رژیم شوک پس از 5 روز رژیم سخت می توانید دو روز بدون رعایت رژیم و به طور عادی غذا بخورید. در یک کارآزمایی کنترل شده تصادفی ، به بزرگسالان چینی که از فشار خون بالا رنج می برند ، ۵۰۰ میلی گرم پودر استویوسید سه بار در روز به مدت دو سال داده شد.

 

این پروسه 5 به 2 تا تا آن جا که به 15 روز برسد، ادامه خواهد داشت. شکر به کار رفته در شیرینی های اچ بی سوییت، شکر استویا بوده که منشا طبیعی و گیاهی داشته و با وجود آن که شیرینی آن 300 برابر شکر معمولی است، اما کالری و کربوهیدرات بسیار پایینی دارد. باقلوا کتویی اچ بی سوییت مختص این افراد است.

 

باقلوای کتویی: شیرینی باقلوا همیشه طرفداران خاص خود را داشته و کم تر کسی است که این شیرینی خوشمزه را دوست نداشته باشد؛ اما برخی از افراد به خاطر شرایط جسمی و وضعیت سلامتی خود ناچار هستند از خوردن این شیرینی خودداری کنند. این وضعیت در دنیا با شدت نگران کننده ای رو به افزایش است و رژیم های غذایی با قند بالا تا حدودی مسئول این مشکل هستند.

 

در این رژیم مصرف کربوهیدرات ها بسیار محدود شده و مصرف چربی افزایش می یابد. یافته ها نشان داد که استویا به طور معنی داری پلاک و التهاب لثه را کاهش داد. این مکانیسم کاهش زیاد قند خون، که به عنوان هیپوگلیسمی شناخته می شود ، جلوگیری می کند. به عنوان مثال ، قندهای الکلی، که به عنوان پلی اولها نیز گفته می شوند، در روده جذب نمی شوند و اغلب می توانند باعث گاز ، نفخ و سایر مشکلات گوارشی شوند.

 

در طول زندگی ، بدن ترکیباتی به نام گونه های واکنش دهنده اکسیژن (ROS) به عنوان یک محصول طبیعی متابولیسم تولید می کند. از آنجا که کتوز توسط قند خون و انسولین کنترل می شود ، می توان نتیجه گرفت که استویا احتمالاً تولید کتون را تقویت می کند و مانع آن نمی شود. این پراکسیداسیون بافت ها می تواند منجر به اختلال عملکرد کبد شود که عارضه ای رایج و در عین حال جدی در دیابت است.

 

بنابراین هیچ کدام از این دو رژیم نمی توانند تاثیر مثبتی در دراز مدت داشته باشند و بر عکس احتمال این که باعث بروز مشکل شوند، بسیار زیاد است. استویا حاوی غلظت بالایی از فنل ها است که ترکیبات آنتی اکسیدانی گیاهی اند و باعث کاهش استرس اکسیداتیو می شوند. در کتوز سلولها از گلوکز کمتری استفاده می کنند و چربی بیشتری می سوزانند ، که برای کاهش وزن ایده آل است.

 

در رژیم کم پروتئین، مقدار پروتئین مصرفی کاهش می یابد؛ این در حالی است که پروتئین یکی از مواد مهم و ضروری مورد نیاز بدن بوده و اگر به میزان کافی مصرف نشود، فرد با کمبود مواد مغذی رو به رو شده و سلامتی او به خطر می افتد. بنابراین توصیه می شود اگر به دنبال لاغر شدن هستید با یک رژیم عادی و ورزش، وزن خود را کاهش دهید.

 

بنابراین می توان گفت که در تهیه شیرینی های این مجموعه اصول تغذیه سالم کاملا رعایت و اجرا شده و شیرینی های اچ بی سوییت برای همه افراد با هر نوع رژیم غذایی مناسب بوده و هیچ گونه ضرری برای سلامت افراد نخواهد داشت. هر عدد کوکی کتویی 60 کالری دارد. به این دلیل به این کوکی، کوکی میکس گفته می شود که شامل چند مدل کوکی با مغز فندق، گودر نارگیل و دانه های کنجد می باشد.

 

توجه کنید که یکی دیگر از سسهای محبوبی که در آشپزی کتوژنیک استفاده میشود، سس خردل و عسل است. اطمینان حاصل کنید که محصول ۱۰۰٪ استویا است و حاوی قندهای اضافی ، قندهای الکلی ، پرکننده ها یا طعم های مصنوعی نیست. به همین دلایل ، استویا در رژیم کتوژنیک زیرا به احتمال زیاد حالت چربی سوزی را تشدید می کند و دارای کالری صفر و کربوهیدرات خالص صفر است.

 

این کوکی ها به دلیل استفاده از پودر کاکائو، دارای طعم بسیار عالی بوده و هر عدد از آن ها 180 کالری دارد. هر عدد باقلوای کتویی 50 کالری دارد. نکته جالب درباره این کاپ کیک ها این است که کالری هر عدد از آن ها صفر می باشد. هر عدد کوکی میکس 50 کالری دارد.

 

کوکی کتو شکلاتی: پودر کاکائو، آرد بادام، شکر استویا و سفیده تخم مرغ مواد اولیه به کار رفته در کوکی کتو شکلاتی می باشند. کوکی میکس: در ترکیبات این کوکی ها از پودر کاکائو، شکر استویا و سفیده تخم مرغ استفاده شده است. ممکن است دیابت را بهبود بخشد. همان طور که به آن اشاره شد، شیرینی هایی که از قند و شیرین کننده های مصنوعی تهیه شده اند، برای سلامت انسان مضر هستند؛ به ویژه اگر شما دارای اضافه وزن یا بیماری خاصی باشید، حتما باید مصرف این ماده غذایی را کنترل کرده و حتی در برخی از رژیم ها باید آن را به طور کلی حذف کنید.

 

برای به حداقل رساندن احتمال بروز این عارضه جانبی و به حداکثر رساندن فواید مصرف استویا ، بایستی عصاره گلیکوزید استویول با خلوص بالا مصرف کنید. عصاره استویا به طور معمول به صورت پودر ، گرانول یا مایع (استویا مایع) تهیه می شود. بنابراین باید مصرف شیرینی ها را کنترل کرده و در صورت مصرف بیش اندازه، با ورزش و رژیم غذایی مناسب اضافه وزن را کاهش داد.

 

با این حال ، بر خلاف قند ، استویا می تواند به کاهش قند خون ، بهبود عملکرد انسولین و همچنین کاهش ROS کمک کند. در کنار رژیم کم کربوهیدرات ، استویا همچنین به پایین نگه داشتن قند خون و انسولین کمک می کند. بنابراین اگر قصد دارید به سراغ یکی از رژیم های کم پروتئین یا پروتئین بالا بروید حتما وضعیت و شرایط بدن خود را در نظر گرفته و با پزشک متخصص مشورت کنید.

 

اگر به آشپزی کتوژنیک علاقهمند هستید حتما از این سُس استفاده کنید. برای تهیه ی این سس باید ابتدا به اندازه یک قاشق از پیازها و یک قاشق از خیارشور را کنار بگذارید؛ تمام مواد را با هم ترکیب کنید و فقط یک قاشق از پیاز خرده شده و یک قاشق از خیارشور را کنار بگذارید؛ پیاز و خیارشورهایی را که کنار گذاشته بوید به ترکیب اضافه کنید؛ اجازه بدهید که سس حداقل سی دقیقه در یخچال بماند و طعمدار شود.

 

به سایر اشکال استویا مانند عصاره استویا خام و برگ استویا باید احتیاط کرد زیرا آنها مشمول بررسی نظارتی نیستند. همانطور که قبلاً نیز ذکر شد ، عصاره استویا به طور کلی توسط FDA بی خطر شناخته می شود. عصاره استویا خواص دارویی نیز دارد. استویا سابقه طولانی در درمان دیابت در بومیان پاراگوئه و برزیل دارد و به پایین آمدن قند خون و انسولین کمک می کند.

 

استویا ممکن است به سلامت کبد کمک کند. استویا در رژیم کتوژنیک مجاز است؟ رژیم هایی مانند رژیم کتوژنیک و رژیم سوئدی را نباید بیشتر از سه ماه ادامه داد چرا که ممکن است به دلیل کاهش مصرف کربوهیدرات در ابتدا شاهد کاهش وزن باشید، اما به تدریج به مشکلات گوارشی یا علائمی مشابه آنفولانزا دچار می شوید. استویا می تواند سطح قند خون را کاهش دهد و ممکن است پاسخ انسولینی را بهبود بخشد.

 

دیابت نوع ۲ نوعی اختلال متابولیک است از مشخصه های آن قند خون بالا ، انسولین زیاد ، فشار خون بالا و چاقی است. یکی از معایب زندگی ماشینی امروزه ابتلا به بیماری های مختلف به ویژه چاقی و اضافه وزن است. یکی از نگرانی های رایج در مورد شیرین کننده های غیر مغذی مثل استویا این است که آنها می توانند بدن را در پاسخ قندی فریب دهند و باعث ایجاد افزایش قند خون شوند.

 

شاخص گلیسمی پایین دارد (باعث افزایش قند خون نمی شود). همان طور که می دانید، چاقی منشا بسیاری از بیماری ها است و اضافه وزن می تواند خطر ابتلا به بیماری های مختلف را افزایش دهد. بنابراین ممکن است در رژیم کتوژنیک تخصصی که برای شما توسط متخصص تغذیه تجویز می شود، در نظر گرفته شود. بنابراین ، در حالی که قندهای الکلی ممکن است یک انتخاب سالم تر از شیرین کننده های مصنوعی باشند ، می توانند عوارض جانبی بیشتری داشته باشند (و مزایای کمتری) نسبت به استویا داشته باشند.

 

بسیاری از کارشناسان بهداشت موافقند که این شیرین کننده طبیعی از آسپارتام ، ساکارین و ساکارالوس بی خطر تر است . از این رو بسیاری از افراد به دنبال راهی برای کاهش وزن و لاغری بوده و به رژیم های گوناگون روی می آورند. با این حال ، ROS بیش از حد، خطر بسیاری از بیماری ها را افزایش می دهد و پیری را تسریع می کند.

 

در این رژیم نیز از میزان کربوهیدرات مصرفی کسته و میزان چربی را افزایش می دهند. این میزان خلوصی است که توسط FDA تأیید شده است. می دانید که در رژیم غذایی کتوژنیک ، میزان کربوهیدرات مصرفی بسیار اندک است و مقدار چربی زیادی وجود دارد. چون همان طور که می دانید بدن به نسبت متعادلی از تمام مواد مغذی نیاز دارد و نباید یک ماده را به طور کلی حذف کرده و مصرف ماده دیگری را افزایش داد.

 

مضر بودن رژیم غذایی کم پروتئین به این معنا نیست که رژیم حاوی مقدار زیاد پروتئین مفید است؛ افزایش مصرف پروتئین نیز اشتهای فرد، سرعت سوخت و ساز بدن، وزن و ترکیب بدنی او را تحت تاثیر قرار می دهد. رژیم کتوژنیک یک رژیم پر چرب و کم کربوهیدرات است که می تواند متابولیسم را به حالت چربی سوزی به نام کتوز تغییر دهد.

 

قندهای الکلی به یک شیرین کننده محبوب و کم کربوهیدرات تبدیل شده اند. بار خرمایی همان طور که از نامش پیدا است، حاوی خرما، آرد ذرت و شکر استویا بوده و برای افرادی که به گلوتن حساسیت دارند و به بیماری سلیاک مبتلا هستند می تواند یک میان وعده فوق العاده خوشمزه باشد.

 

هر عدد بار خرمایی 120 کالری دارد و به دلیل داشتن خرما، انرژی زیادی به فرد می دهد. هر عدد از این برانیز هم مانند برانیز کتو نسکافه ای 60 کالری دارد. این کیک ها نیز میان وعده ایده آلی برای افراد دارای رژیم کتو هستند. آیا افراد دارای رژیم های خاص هم می توانند شیرینی مصرف کنند؟ این کیک ها بدون قند و کربوهیدرات بوده و برای افراد دیابتی، بیماران مبتلا به سلیاک و افراد دارای رژیم کتو بسیار مناسب است.

 

امروزه افراد زیادی به دلیل مصرف غذاهای فرآوری شده و مضر و داشتن رژیم غذایی نامناسب و نیز نداشتن تحرک کافی، به اضافه وزن و چاقی مبتلا هستند. کوکی کتویی: در ترکیبات این کوکی ها آرد بادام، شکر استویا و سفیده تخم مرغ به کار رفته است و این شیرینی ها میان وعده مناسبی برای افراد دارای رژیم کتوژنیک هستند.

 

شیرینی ها از ترکیب قندهای مصنوعی یا شیرین کننده ها، آرد و تخم مرغ تهیه می شوند و بسته به سلیقه و ذائقه شما می توان کاکائو، قهوه، میوه، آجیل یا طعم دهنده های دیگر را به آن ها اضافه کرد. استویا گزینه ای بی خطر تر و سالم تر از شیرین کننده های مصنوعی است.

 

قندهای الکلی همچنین ممکن است طعم تلخی را به جای بگذارند ، در حالی که استویا دارای طعمی ملایم تر و شیرین تر است. این رژیم دارای دو مرجبه تثبیت و دو مرحله کاهش وزن است. پک زیرو: این پک که در دو نوع بسته بندی 3 تایی و 6 تایی به فروش می رسد، شامل کاپ کیک های خوشمزه ای است که از آرد کلم، شکر استویا و تخم مرغ تهیه شده و دارای دو طعم وانیلی و شکلاتی می باشند.

 

کوکی پروتئینی: در تهیه این کوکی ها از پودر پروتئین شکلاتی، تخم مرغ و شکر استویا استفاده شده است. در اینجا برخی از مهمترین مزایای سلامتی استویا آورده شده است. همچنین آرد مصرفی در این شیرینی ها، آرد جو و آرد کلم است, آرد کلم از کلم سفید تهیه می شود که فیبر بسیار بالایی داشته و کربوهیدرات آن به شدن پایین است.

 

برخی از عوارض جانبی احتمالی استویا قابل ذکر است. در پایان آزمایش ، در گروه مصرف کننده استویوسید در مقایسه با گروه دارونما فشار خون به میزان قابل توجهی پایین آمده بود. در رژیم دوکان شما می توانید غذاهایی مانند پروتئین بدون چربی، سبوس جو دو سر را مصرف کرده و به میزان دلخواه آب بنوشید. استویا ترشح انسولین را به روشی هوشمندانه تنظیم می کند.

 

اما آیا شیرینی زیاد گلیکوزیدهای استویول ممکن است فرد را از کتوز خارج کند. در حقیقت ، استویا به طور کامل در هر دو مدل انسان و حیوان مورد مطالعه قرار گرفته است. این شیرینی ها میان وعده های خوشمزه ای بوده و هر عدد از آن ها 50 کالری دارد.

 

هر عدد کوکی جو پرکی 60 کالری دارد و این کوکی ها در بسته بندی های 3 عددی به فروش می رسند. کشمش، کرانبری و شکر استویا دیگر مواد تشکیل دهنده این کوکی های خوشمزه هستند. قهوه، آرد بادام و شکر استویا مواد تشکیل دهنده این برانیز هستند. اما اچ بی سوییت (HB SWEETS) با تهیه شیرینی های سلامت محور کاری کرده است که هیچ کس خود را از لذت خوردن این میان وعده خوشمزه و دلچسب محروم نکند.

 

روغنی که در تهیه شیرینی های سلامت محور اچ بی سوییت به کار می رود نیز گیاهی بوده و بیشتر از روغن زیتون، روغن نارگیل و روغن شاهدانه استفاده می شود. به عبارت دیگر ، استویا حتی در دوزهای نسبتاً زیاد ، برای مصرف انسان غیر سمی و بی خطر است. شیرین کننده استویا ارزان ، بی خطر و در دسترس است.

 

آیا استویا بی خطر است؟ در این مجموعه از با کیفیت ترین و سالم ترین مواد اولیه موجود در بازار استفاده شده است. استویا تنها شیرین کننده بدون قند موجود در بازار نیست. مهمتر از همه ، این هوس فرد به طمع شیرین را برآورده می کند بدون اینکه نگران شمارش کربوهیدرات باشد.

 

استویا چیزی بیش از شیرین کننده های بدون کالری است. نوشیدن نوشیدنی های سرشار از شیرین کننده های مصنوعی (مانند نوشابه رژیم غذایی) با دیابت و بیماری های قلبی ارتباط داشته است. مصرف شیرین کننده های مصنوعی با زایمان زودرس ارتباط دارد. شیرین کننده های مصنوعی ممکن است بدن را در ذخیره چربی فریب دهند.

 

این مشکل بیشتر در مورد زایلیتول ، سوربیتول و مالتیتول مشهود است، اگرچه اریتریتول نیز ممکن است باعث بروز مشکلاتی شود. دیابت اغلب باعث آسیب اکسیداتیو ناشی از ROS در کبد می شود. اما می توان گفت رژیم کتوژنیک برای افرادی که کبد چرب گرید ۱ و ۲، دیابت، چربی خون، صرع و میگرن دارند، رژیم مناسبی خواهد بود. در یک مطالعه در سال ۲۰۱۳ ، موشهای تغذیه شده با استویا کاهش ۳۰٪ در پراکسیداسیون کبد را نسبت به گروه کنترل داشتند.

 

خوشبختانه ، بدن آنتی اکسیدان های داخلی مانند گلوتاتیون دارد که اینها را کاهش می دهد. بار خرمایی: بارها کیک های نرم و لطیفی هستند که در طعم های مختلف تهیه می شوند. در این رژیم مصرف کربوهیدرات محدود شده و بدن مجبور به چربی سوزی می شود. در حالی که بیشتر آنها به مقدار کمی خوب هستند ، مصرف بیشتر عوارض جانبی دارد.

 

برخی از افراد هنگام مصرف استویا از ناراحتی خفیف دستگاه گوارش شکایت می کنند. این باقلواها از آرد بادام، نارگیل، پسته و شکر استویا تهیه شده اند و برای افراد گیاهخوار و همین طور کسانی که رژیم کتوژنیک دارند، بسیار مناسب هستند. رژیم سوئدی شباهت زیادی به رژیم کتوژنیک دارد. استویا خواص آنتی اکسیدانی دارد. این سس سنتی، تقریبا با تمام سالادها همخوانی دارد.

 

با این حال ، مزایای استویا فراتر از حفظ کتوز است. استویا ممکن است فشار خون را بهبود بخشد. وقتی قند خون خیلی زیاد می شود ، استویوسید به سلول های بتا موجود در پانکراس دستور می دهد انسولین را آزاد کنند. در سطوح پایین ، ROS مولکولهای سیگنالینگ ضروری هستند. وقتی صحبت از شیرینی های می شود، هیچ کس نمی تواند در برابر این میان وعده دلچسب مقاومت کند.

 

در یک آزمایش شش ماهه ، گروهی از دانش آموزان هندی روزانه از دهانشویه ساخته شده با استویا استفاده می کردند. استویا می تواند سلامت دهان را بهبود بخشد. برانیز کتو شکلاتی: آرد بادام، روغن نارگیل، پودر کاکائو و شکر استویا با هم ترکیب می شوند و برانیز کتو شکلاتی را به وجود می آورند. سپس انسولین قند خون را از خون خارج و به سلولهای وارد می کند.

 

مقدار کمی Stevioside یا rebaudioside A به رغم نداشتن کالری، بسیار شیرین تر از قند طبیعی هستند. درست مثل قند طبیعی ، استویا از گیاه استخراج می شود. آسپارتام ، سوکرالوز (اسپلندا) ، فروکتوز ، زایلیتول ، مالتیتول ، سوربیتول ، اریتریتول و میوه Monk و.. این رژیم برای همه فراد مناسب نیست.