استفاده از لوگو ۸ در BMS و پروژههای هوشمندسازی – کوشا الکترونیک

دستگاههای خانگی هوشمند وگجت های پوشیدنی دنیای ما را دگرگون کردهاند و این کار را ادامه خواهند داد این گجت ها در ابتدا به عنوان وسایل تناسب اندام ساده برای نظارت بر نرخ ضربان قلب به کار می رفتند اما در حال حاضر میتوانند میزان گلوکز خون را کنترل کنند و یا حتی در برابر سرطان پوست کمک کنند. شاید در ابتدا بسیاری از اوقات تلف شده که صرف انجام کارهای تکراری و روزمره زندگی، مانند خاموش و روشن کردن چراغها یا کنار زدن و کشیدن پردهها، میشود به چشم نیاید. قسمت های تحت کنترل سیستم هوشمند مدیریت ساختمان معمولا شامل تاسیسات مکانیکی و سیستم تهویه مطبوع و تجهیزات روشنایی بوده که شامل سیستم های ایمنی ، آتش نشانی، تنظیم دسترسی و … تصور کنید به خانهی خود نزدیک میشوید و روشنایی هوشمند به محض ورود چراغهای ورودی و مسیر باغ را برای برد هوشمند سازی خانه شما روشن میکند! گروه پیشرفته و حرفهای دکتر BMS با کادری مجرب به شما کمک میکند تا بهترین انتخاب را برای هوشمند سازی خانه خود انجام دهید. شما میتوانید از طریق گوشی تنها با یک کلیک پردههای برقی را روشن، تاریک، باز و یا بسته کنید.

گجت های پوشیدنی همچنین مراقبتهای سالمندان را تغییر میدهند که در سالهای آینده حیاتی خواهد بود. در سالهای 1900 تا 1920 تمام کارها بصورت دستی و سنتی انجام میشد اما امروزه برای کنترل تجهیزات در خانههای مدرن نیاز به سیستم هوشمند سازی ساختمان است که بتوان به راحتی تمام اجزای خانه را کنترل کرد. معمولا اگر بخواهیم به سیستمهای هوشمند سازی ساختمانها اشاره کنیم باید به سالهای آغازین قرن بیستم میلادی برسیم. اگر میخواهید دستیار شما به برخی از دستگاهها متصل شود و به سوالات شما به بهترین شکل پاسخ دهد دستیار گوگل برای شما مناسب است. مراقبت از حیوانات خانگی به وسیله غذا دهندههای خودکار و برنامه ریزی شده میتواند اتوماتیک شود. ما در حال گذر از موج بعدی فناوری هوشمند خانگی هستیم. به صورت کلی و صرف نظر از تمامی تعاریفی که در سایتها و کتابهای مختلف در مورد هوشمند سازی خوانده ایم باید در ساده ترین کلام بگوییم تعریف هوشمند سازی یعنی استفاده از تکنیکها و ابزارهای فناوری و اطلاعات به منظور مدیریت، ادراه صحیح امور، ساده سازی فعالیتها، ارتقا سبک زندگی، حرفه ای تر شدن کارها و فعالیتها، سرعت بخشیدن به امور، انجام کار صحیح، کاهش مصرف انرژی و بصورت کلی استفاده حداکثری از کیفیت و سرویس هایی که میتوان از فناوری اطلاعات در راستای شاخصها و فاکتورهای زندگی از آن بهره گرفت.

برای انتقال فیزیکی اطلاعات ، از یک سیگنال کد شده در باند پایه متقارن با نرخ انتقال ۹۶۰۰ بیت بر ثانیه استفاده میگردد. استفاده از تجهیزات هوشمند، بستر مناسب برای وارد شدن کاربران به یک دنیای جدید و در عین حال مدرن را به راحتی فراهم می آورد. دستگاهها باید روند یک کاربر را در چگونگی تغییر سرعت و حرکت در طول زمان دنبال کنند. این سنسورها، اطلاعات خود را به یک کنترلر مرکزی ارسال می کنند و کنترلر مرکزی می تواند تعداد زیادی عملگر (Actuator) نظیر دریچه ورود و خروج باد، درب و پنجره های برقی، آژیر اعلان حریق، تابلوی برق و … اما ما کاربری های مختلف مانند نگهبانی یا کانکس اداری را در بخش های جداگانه تشریح کرده و کاملا مورد برسی قرار داده ایم که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنها بهتر است به بخش تخصصی هرکدام مراجعه فرمائید. نوری که در خانه ساطع می شود با توجه به میزان نورگیر بودن پنجره ها و ساعات شروع تاریکی رفته رفته افزایش پیدا می کند و خانه را روشن می سازد بنابراین نیازی به دخالت شما برای روشن یا خاموش کردن لامپ ها وجود ندارد. همچنین این لامپها نور را بر اساس زمانی از روز که در آن هستیم تنظیم میکنند.

این وسایل دارای مجموعهای از دادههای غنی هستند که میتوانند برای انجام اقدامات پیشگیرانه یا اصلاحی استفاده شوند. یک خانه هوشمند مجموعهای از اتصالات است که ارتباطات وسایل الکترونیکی شما را با یکدیگر برقرار کرده؛ و از طریق یک سیستم کنترل مرکزی ممکن میکند. قابلیت دوم این سیستم، کنترل هوشمند روشنائی ، نورپردازی صحیح، بکارگیری منابع مناسب روشنایی در زمان معین، انتخاب رنگ نور ، تعیین شدت نوربسته به شرایط محیط که در زیبایی محیط، سلامت روان افراد و بهبود کارایی و بینایی دیدگان بسیار تاثیرگذرا است، می باشد. این پنلها دارای دو کلید لمسی برای کنترل رله های روشنایی و دو کلید مجزا برای اجرای هرﮔونه سناریو میباشند . این پروتکل نمونه یک پروتکل باز، استاندارد و توزیعشده میباشد که انجمن KNX در سال ۱۹۹۰ توسط شرکتهای بزرگ و مطرح اروپای غربی جهت نظارت بر اجرای صحیح و درست استاندارد KNX تأسیس شد. بهترین نقطه شروع این است که از خود بپرسید در کدام نواحی منزل نیاز به هوشمندسازی و اتوماسیون دارید. در سال 2014 ، گوگل شرکت فروش سیستم اتوماسیون Revolv Hub را خریداری کرد ، آن را با Nest ادغام کرد اما در سال 2016 سرور های آن را از دور خارج کرد و عملا سامانه را بی استفاده کرد.