ارتش پاسدار جان ایران است

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی روز جمعه (۲۹ فروردین) در مراسم «رژه خدمت» ارتش در پیامی که امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در این مراسم قرائت کرد، تصریح کرد: امروز شهروندان ایران در خانه، همه فعالان اقتصادی و اجتماعی در محل کار مانور اقتدار ملی و اجتماعی مدافعان وطن و یاوران مدافعان سلامت را به چشم می‌بینند و بر ارتش جمهوری اسلامی و کادر سلامت درود می‌فرستند.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: ارتش در جنگ و صلح، در جنگ سخت و نرم، در جبهه، خیابان، پادگان و در بیمارستان پاسدار جان ایران است و جان ایران جان همه ایرانیان است.

روحانی در پیام خود همچنین گفت: جبهه‌ای که پشتش به ملت، ارتش و نیرو‌های مسلح باشد حتماً پیروز است.
در پیام رییس جمهوری اسلامی ایران برای روز ارتش آمده است: در طول حیات بشر همواره دفاع و مقابله در برابر دشمن یکی از زیبائی‌های زندگی انسان‌ها بوده است و امروز این زیبائی را هم در مقابله با دشمن عیان و هم در مقابله با دشمن پنهان، به‌خوبی مشاهده می‌کنیم.
وی تصریح کرد: امروز سربازان و امیران ارتش و سرداران و سپاهیان در کنار مدافعان سلامت و یاوران حفاظت از جان مردم، با همدلی حماسه می‌سازند.
رئیس شورای عالی امنیت ملی یادآور شد: در این روز‌های سخت، ارتش‌های جهان کمتر درگیر جنگ هستند، ولی دشمنی نهان و پنهان به جنگ همه بشر آمده است. این جنگ، جنگی جهانی است، اما نه نیمی از جهان با نیمی دیگر؛ که این ویروس پنهان، با همه جهان در جنگ است. اکنون گوئی همه‌ی جهان وطن ماست و ما در همه جای جهان با یک دشمن می‌جنگیم و همین نکته این جنگ را مقدس‌تر ساخته است.
روحانی افزود: گرچه در این روز‌های دفاع از جان انسان در ایران و همه جای جهان، بنا به پروتکل‌های بهداشتی و اجتماعی، امکان نمایش رژه سربازان ایران وجود ندارد، اما شهروندان ایران در خانه و همه فعالان اقتصادی و اجتماعی در محل کار، مانور اقتدار ملی و اجتماعی ((مدافعان وطن)) و ((یاوران سلامت)) را به چشم می‌بینند و بر ارتش جمهوری اسلامی ایران و بر کادر سلامت درود می‌فرستند.
وی خاطرنشان کرد: ارتش چه در جنگ، چه در صلح، چه در جنگ سخت، چه در جنگ نرم، چه در جبهه، چه در خیابان، چه در پادگان و چه در بیمارستان، پاسدار جان ایران است و جان ایران جان همه ایرانیان است. شما در دفاع مقدس در برابر دشمن از ایران دفاع کردید و چپ و راست و فقیر و غنی و روستایی، شهری و پیر و جوان را از هم جدا نساختید، شما ارتش ایران بودید و همواره ارتش ایران می‌مانید.
وی ادامه داد: روزی دشمن پیش چشم شما عیان بود و مقابله با دشمن آسان‌تر بود. اکنون دشمن پنهان است و در صف مقدم این جبهه پزشکان و پرستاران ایران در حال جنگند و شما پشتیبان آنان هستید. روزی شما در جبهه بودید و شهروندان پشت جبهه، اکنون کادر بهداشت و درمان در جبهه است و شما پشتیبان آنان در پشت جبهه هستید. مطمئنیم جبهه‌ای که پشتش به ملت و ارتش و نیرو‌های مسلح باشد حتماً پیروز است.
رئیس جمهور در بخش دیگری از پیام خود یادآور شد: جهان این جنگ را فراموش نخواهد کرد، انسانی‌ترین جنگ تاریخ که در آن همه انسان‌ها و همه ارتش‌ها برای انسان‌ها می‌جنگند. این رژه تاریخی از صد رژه مناسبتی برتر و زیباتر است، همه ما صدای پوتین‌ها، نوای سرودها، صدای تکبیر‌ها و جلوه نظم و انضباط اجتماعی را به خاطر خواهیم سپرد. از ارتش نظم و انضباط اجتماعی در فاصله گذاری اجتماعی را می‌آموزیم. از ارتش جان فدا کردن برای میهن و انسان را می‌آموزیم، از ارتش جنگیدن برای صلح را می‌آموزیم از ارتش ایمان به خداوند و خدمت به خلق را می‌آموزیم.
روحانی در این پیام تاکید کرد: عظمت کار ارتش در مقاطع مختلف در صحنه‌های اجتماعی از کمک به ملت و دولت در جریان سیل، زلزله، بیماری و دیگر بلایای اجتماعی، ضرورت حفظ نیروی جنگ و دفاع در دوران صلح و آرامش را بیش از پیش ثابت می‌کند. ارتش ما نه نماد جنگ سالاری که مظهر پشتوانه ملت و منافع ملی است. دولت‌ها در این میان می‌آیند و می‌روند تا به ملت‌ها خدمت کنند، اما ارتش‌ها می‌مانند و شما در تاریخ می‌مانید، چه پیش چشم ملت رژه بروید چه برای سلامت سربازان رژه نروید. صدای بلند ارتش و ملت بزرگ ایران در روز ۲۹ فروردین ۱۳۵۸که “ارتش فدای ملت -ملت فدای ارتش ” بود، جاودانه خواهد ماند. خداوند یار و یاور شما باشد.

[ad_2]

Source link