ادامه رشد شاخص بورس

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 براساس معاملات امروز بیش از ۱۲ میلیارد و ۵۱۵ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۴۵ هزار و ۶۷۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با یک هزار و ۹۷۱ واحد افزایش به ۴۱۱ هزار و ۲۱۴ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با یک هزار و ۳۰۱ واحد رشد به ۲۷۱ هزار و ۵۵۳ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۲۱ هزار و ۳۵۵ واحد و شاخص بازار دوم ۶۴ هزار و ۱۵۵ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با سه هزار و ۳۵۰ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۲ هزار و ۹۹۰ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۲ هزار و ۹۲۵ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با یک هزار و ۹۶۶ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با یک هزار و ۲۹۲ واحد، نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۲۱۹ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با یک هزار و ۲۱۵ واحد و معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۱۵۲ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل نماد بانک ملت (وبملت) با یک هزار و ۶۸ واحد، توسعه صنایع بهشهر (وبشهر) با ۳۱۰ واحد، پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۲۸۰ واحد، سیمان فارس و خوزستان (سفارس) با ۱۶۹ واحد، پرداخت الکترونیک سامان کیش (سپ) با ۱۶۹ واحد و تامین سرمایه بانک ملت (تملت) با ۱۶۸ واحد و سرمایه گذاری سایپا (وساپا) با ۱۴۵ واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بود.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک ملت، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، بانک تجارت، بانک صادرات ایران، پالایش نفت بندرعباس و سرمایه گذاری ایران خودرو در گروه نماد‌های پربیننده قرار داشتند.

گروه بانک‌ها هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه پنج میلیارد و ۳۷۷ هزار برگه سهم به ارزش ۲۳ هزار و ۵۴۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۲۸۴ واحد رشد داشت و بر روی کانال ۱۴ هزار و ۴۶۴ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار سه میلیارد و ۱۸۴ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۶۶ هزار و ۳۴۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نماد‌های پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب) و بیمه پاسارگاد (بپاس) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار را داشتند.

همچنین نماد فرابورس ایران (فرابورس)، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا)، ویتانا (غویتا)، تولید برق عسلویه مپنا (بمپنا)، پخش البرز (پخش)، سیمان لار سبزوار (سبزوا)، گروه کارخانجات صنعتی تبرک (تبرک)، داروسازی تولید دارو (دتولید)، داروسازی سبحان انکولوژی (دسانکو) و پتروشیمی غدیر (شغدیر) با تاثیر منفی بر شاخص این بازار همراه بودند.

[ad_2]

Source link