اخبار ورزشی ۱۴:۳۰ سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

مهمترین عناوین اخبار ورزشی ۱۴:۳۰ امروز اختصاص دارد به:

* ستاد مقابله با کرونا در ورزش، طی اطلاعیۀ شمارۀ ۸ اعلام کرد، نظر به تصمیماتِ ستادِ ملی مقابله با کرونا و همچنین طرحِ فاصله گذاریِ اجتماعی، در جهتِ قطعِ زنجیرۀ انتقالِ کرونا، تمامِ باشگاه‌های ورزشیِ خصوصی تا پایان فروردین تعطیل خواهند بود. ضمن آنکه تمام مسابقات و لیگ‌ها و تمرینات ورزشی نیز همچنان تا پایان فروردین ماه تعطیل است. در این اطلاعیه، تصمیم گیری برای فعالیت‌های ورزشی در اردیبهشت، به پس از بررسیِ شرایطِ شیوعِ کرونا در کشور و تصمیماتِ آتیِ ستادِ ملی مقابله با کرونا، موکول شده است.

* حکایت خصوصی سازی باشگاه‌های سرخابی همچنان ادامه دارد.

 

* استقلال در سال ۹۸ با چالش‌های دیگری همچون برکناری سرمربی تیم، میزبانی در لیگ قهرمانان و تغییرِ اعضای هیات مدیره، نیز روبرو بود. بخش دوم گزارش همکارم علیمرادی رو ببینید.

 

* مرور چند خبر:


سایت آنسِتِ لهستان، از فسخِ قراردادِ ایگور کولاکوویچ با تیم ملی والیبال ایران خبر داد. قرارداد کولاکوویچ تا پایان شهریورِ سال جاری اعتبار داشت، اما تعویقِ بازی‌های المپیک سبب شد قراردادِ این مربی صرب با فدراسیون ایران، فسخ شود.


وزیر ورزش و جوانان در احکامی جداگانه، علیرضا خسروی را به عنوان سرپرستِ اداره کلِ امورِ مشترک فدراسیون‌های ورزشی و حسن رنگرز را به عنوان سرپرستِ دفترِ توسعۀ آموزش‌های پایه و استعدادیابی منصوب کرد.


در نشست فدراسیونِ ورزش‌های الکترونیکِ آسیا با کمیته ملی المپیک و فدراسیون ورزش‌های الکترونیک تایلند مقرر شد، این بازی‌ها از سال ۲۰۲۱ جزء رقابت‌های رسمی داخل سالن آسیا به حساب آید و نشان‌های این رشته هم در جدول مدالی قرار گیرد. پیش از این، بازی‌های الکترونیکی در رقابت‌های داخل سالن آسیا ۲۰۱۷ جزو رویداد‌های نمایشی بود.


با درخواست کنفدراسیون کاراته آسیا و موافقت فدراسیون جهانی، رقابت‌های قهرمانی آسیا به میزبانی دو کشور کویت و اندونزی، به علت شیوع کرونا یک سال به تعویق افتاد.


پس از تعویق یک سالهء بازی‌های المپیک ۲۰۲۰، فدراسیون جهانی دوومیدانی نیز مسابقات جهانیِ این رشته را که قرار بود سال ۲۰۲۱ به میزبانی آمریکا برگزار شود، به سال ۲۰۲۲ موکول کرد.


فدراسیون راگبی آمریکا اعلام کرد در پی شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مسابقات این فدراسیون با مشکلاتِ شدیدِ مالی روبرو شده و در آستانه ورشکستگی قرار گرفته است.


شبکه اسکای اسپورت ایتالیا با اشاره به بحران مالی باشگاه‌های فوتبال به دلیل شیوع کرونا اعلام کرد: باشگاه اینتر در آستانه ضرر ۱۱۰ میلیون یورویی قرار دارد که در صورت موافقت بازیکنان نراتزوری به کاهش دستمزدِ ۷۰ درصدی، ۶۴ میلیون یورو از این ضرر کاسته خواهد شد.


مسوولان باشگاه چلسی با پیشنهادی ۶۰ میلیون یورویی خواهان جذب جیانلوئیجی دونا روما – دروازبان تیم فوتبال میلان شدند. سران باشگاه لندنی حاضرند برای جلب رضایت روسونری علاوه بر این مبلغ، کپه آ – دروازبان اسپانیایشان را نیز به سن سیرو منتقل کنند.


مارکوس رشفورد – مهاجم تیم فوتبال منچستریونایتد پس از رهایی از مصدومیت ۳ ماهه، آماده حضور در بازی‌های پیش روی تیمش شد.؛

 

و … در حالیکه به دلیل شیوع ویروس کرونا، دو هفته از تعطیلی لیگ برتر فوتبال انگلیس میگذرد، پیشنهاد برگزاری بازی‌های لیگ جزیره برای مشخص شدن تیم‌های حاضر در فصل آیندهء لیگ قهرمانان اروپا، به شکل مسابقات جام جهانی و همراه با پخش مستقیم، در ۹ هفته پایانی ارائه شده است.

* حرکات ورزشی در خانه اگر روی اصول و با برنامه انجام شوند، تاثیرات بیشتری در بر خواهند داشت.

[ad_2]

Source link