اتوکد چیست و چه کاربردی دارد؟ کسب درآمد از اتوکد

اتوکد نیاز به ایجاد طرح ها به صورت دستی را برطرف می کند. بیایید ببینیم این برنامه پیشرو در صنعت چه چیزی ارائه می دهد و چرا طراحان آن را دوست دارند.

ورود اتوکد به طور کامل صنعت طراحی را تغییر داد و عصر جدیدی از شیوه های طراحی را آغاز کرد که عمدتاً به رایانه ها متکی بود. پیش از این، طراحان باید روزها را صرف طراحی و اندازه‌گیری هر خط می‌کردند.

اما، اتوکد همه اینها را تغییر داد. طراحان می توانند به جای تکیه بر قلم و کاغذ، بیشتر بر روی خود طرح تمرکز کنند، به جای کار بیش از حد در ایجاد آن. اتوکد به طراحان این امکان را می دهد که بیشتر بر روی ایده پردازی تمرکز کنند و در عوض فرآیند اجرا را خودکار کنند.

در این مقاله، اتوکد چیست، چه کاری انجام می‌دهد، چه کسی از آن استفاده می‌کند و تأثیری که بر صنعت طراحی داشته است، بحث خواهیم کرد.

اتوکد چیست؟

به زبان ساده، اتوکد یک برنامه طراحی به کمک کامپیوتر (بنابراین، نام “CAD”) است. این توسط Autodesk ایجاد شد، شرکتی که در درجه اول نرم افزار و راه حل هایی را برای صنایعی مانند معماری، مهندسی، طراحی محصول، تولید، ساخت و ساز و غیره تولید می کند.

اتوکد به طراحان این امکان را می دهد که طرح ها و تصاویر دیجیتال را به صورت دو بعدی و سه بعدی بسیار کارآمد ایجاد و ویرایش کنند. اتوکد به جای اینکه آنها را مجبور به ویرایش تصاویر با دست کند، دستکاری طرح ها را بسیار آسان تر می کند.

اساساً، اتوکد به طراحان اجازه می‌دهد تا مدل‌های هندسی روی صفحه ایجاد کنند و جایگشت‌های بی‌پایانی را برای ایجاد انواع مختلف اشیا و ساختارها ارائه دهند. این انعطاف‌پذیری همان چیزی است که اتوکد را به یک پیشرو در صنعت تبدیل کرد، زیرا می‌توان آن را برای استفاده تقریباً در هر صنعت یا برنامه‌ای به کار برد.

چرا از اتوکد استفاده کنیم؟

اتوکد در درجه اول برای طراحی های دو بعدی ایجاد شد. حتی امروزه، بسیاری از طراحان اتوکد را به دلیل قابلیت های عالی طراحی دو بعدی آن ترجیح می دهند. با این حال، Autodesk به ارائه ویژگی های جدید ادامه داده است و امروزه اتوکد از طراحی سه بعدی نیز پشتیبانی می کند.

مجموعه ای از دستورات مختلف در اتوکد وجود دارد که به طراحان کمک می کند تا طرح های دقیق تر و دقیق تری را آماده کنند، از جمله ویژگی هایی مانند وسط خطوط به طور خودکار یا تنظیم ابعاد ترسیم به نسبت های ثابت.

برای طراحی سه بعدی، اتوکد نماهای متعددی را ارائه می دهد که به طراحان اجازه می دهد تغییرات و بهبودهای ظریف تری ایجاد کنند. اتوکد همچنین داده های طراحی را ذخیره می کند که می توانید در آینده از آنها استفاده کنید. از رندر مستقیم در ابر، نقاشی های مقطعی پشتیبانی می کند و حتی در رندرها نیز نورپردازی واقعی ارائه می دهد.

اتوکد برای چه مواردی استفاده می شود؟

اتوکد در صنایع مختلف کاربرد دارد. اگرچه در ابتدا برای استفاده در صنعت معماری و ساخت و ساز ایجاد شد، اما اکنون در چندین عمودی و برنامه های کاربردی استفاده می شود.

طراحی معماری

معماران عمدتاً از اتوکد برای تهیه پلان های طبقه، نقشه ها و طرح های ساختمانی استفاده می کنند. از آنجایی که این پلان ها در مقیاس ترسیم شده اند و عموماً بسیار دقیق هستند، اتوکد این امکان را برای معماران فراهم می کند که بدون به خطر انداختن دقت ابعاد، دید خود را زنده کنند.

اتوکد همچنین به طراحان اجازه می دهد تا داده های دانه ای را در مورد طراحی ساختمان بررسی کنند و به آنها کمک می کند تا نقاط ضعف در طراحی را شناسایی کرده و قبل از شروع ساخت، آنها را اصلاح کنند.

طراحان داخلی

اتوکد معمولاً توسط طراحان داخلی استفاده می شود که ترجیح می دهند نسخه های سه بعدی از طراحی های داخلی خود را ایجاد کنند. اتوکد به طراحان داخلی اجازه می دهد تا مدل های سه بعدی واقع گرایانه از فضاها را ایجاد کنند و از مدل های جامد، سطحی و مشبک پشتیبانی کنند.

ابزارهای مشاهده و ناوبری سه بعدی نیز در دسترس هستند که از نماهای چرخشی، راه رفتن یا پرواز به اطراف پشتیبانی می کنند، بنابراین طراحان داخلی می توانند واقعاً طرح های خود را به نمایش بگذارند و آن ها را همانطور که می خواهند ارائه کنند.

اتوکد همچنین از رندرینگ پشتیبانی می‌کند و به طراحان اجازه می‌دهد تا از نورپردازی و مواد منحصر به فرد استفاده کنند تا به مدل‌های سه بعدی خود ظاهری واقعی‌تر و شیک‌تر بدهند. و، رندر ابری نیز پشتیبانی می‌شود، بنابراین نیازی به داشتن یک لپ‌تاپ قدرتمند که از نرم‌افزار مدل‌سازی سه بعدی پشتیبانی می‌کند، نیست.

مهندسان مکانیک

اگرچه اتوکد عمدتاً برای معماران و طراحان طراحی شده است، مهندسان مکانیک نیز اغلب از آن برای تهیه تصاویری که به کار آنها کمک می کند استفاده می کنند. مهندسان مکانیک از اتوکد برای تهیه مدل ها و نقشه های خاص مربوط به محصولات مختلف استفاده می کنند.

طراحان مد

این ممکن است برای برخی تعجب آور باشد، اما طراحان مد نیز از اتوکد استفاده می کنند. این یکی از بهترین ابزارهای بهره‌وری برای طراحان مد است که به آنها امکان می‌دهد طرح‌ها، الگوها و طرح‌های دقیق‌تری را آماده کنند.

علاوه بر این، طراحان مد همچنین می‌توانند تکرارهای مختلفی از یک طرح واحد ایجاد کنند، و از آنجایی که اتوکد ابعاد را برای مراجعات بعدی حفظ می‌کند، طراحان می‌توانند آن‌ها را در مواد و الگوهای مختلف اعمال کنند.

بهترین ویژگی های اتوکد

مجموعه ای از ویژگی های جدید در اتوکد وجود دارد که آن را به یک انتخاب عالی برای طراحان تبدیل می کند. Autodesk به طور مداوم تعداد زیادی به روز رسانی جدید را منتشر کرده است که ویژگی ها و پیشرفت های جدیدی را معرفی می کند. در اینجا برخی از بهترین ویژگی های اتوکد آورده شده است.

منبع : کسب درآمد با اتوکد