آشنایی با اصول طراحی داخلی منزل مسکونی

در بسیاری از منابع معتبر روانشناسی؛ بر این باور هستند که مردمانی از سرزمین چین امروزی این مورد را کشف کرده اند که تاثیر چیدمان وسایل و لوازم در منازل تاثیر مستقیم بر روی کیفیت زندگی و افکار انسان ها دارند. مسلما معماری و دکوراسیون داخلی در منازل مسکونی و ویلا ها باید تفاوت داشته باشد. این آجرهای زینتی علاوه بر دیزاین دیوار پشت تلویزیون، به عنوان دیوارپوش در سایر فضاهای مسکونی و حتی طراحی دکوراسیون داخلی مغازه های لوکس و مراکز اداری- تجاری نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این پروژه، مخالفتهای شدید معماران محافظهکار را پشت سر گذاشت. این اتاق در بخش اتاق خواب های اعضای خانواده (فضای خصوصی منزل) قرار نمی گیرد و سرویس بهداشتی طراحی داخلی ویلای مسکونی مجزا خواهد داشت. اما همه ی طراحان داخلی این موضوع را تاکید می کنند که در هر فضای کوچکی لازم است حتما یک قطعه ی بزرگ داشته باشید و یک قطعه ی کوچک، این قانون برای موفقیت طراحی و دکوراسیون خانه و استفاده از لوازم جانبی ضروری است. نکته مهم نحو سؤال پرسیدن از کارفرما است؛ سعی کنید سوالات و نکات مهم را از زبان کارفرما بدست بیاورید و مهمتر از همه این است که یک گوش شنوا باشید. اینها قوانین مهم در طراحی دکوراسیون داخلی حرفه ایی است.پس از دانستن این نکات به سراغ ادامه پروسه طراحی داخلی ساختمان می رویم.

برای آموختن این نکات حیاتی همراه ما باشید! پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید. این آگاهی باعث می شود که او به مسیر پیش روی خود از ابتدا تا انتها مسلط شود و به شیوه بهتر و در زمان کمتری آن را به صورت مطلوب دنبال نماید. یکی از مزیت های کار کردن با گروه پلی آرت این است که قبل از اجرای پروژه های خود، کانسپتی از آن را به صورت 3D در اختیار کارفرمایان خود قرار می دهند تا در صورت تایید آن را اجرا و پیاده سازی کنند. حفظ تعادل در انتخاب رنگ ها و نوع وسایل و دکوراسیون یکی هنر به خود و منحصر به فرد است که مهارت و ذوق خاص خود را می طلبد. ایران به داشتن مهندسین خوش ذوق و سلیقه و با مهارت های بسیار همانند مهندس نیلوفر ساجدی؛ همواره مورد تشویق و محبت معماران سراسر دنیا بوده است. پروسه اجرا و نحوه پیاده سازی درست ایده یکی از مهمترین مواردی است که نیازمند تجربه و ذوق و سلیقه بسیار می باشد که مهندس ساجدی در این زمینه تجربه و رزومه های بسیاری دارند.

البته باید بدانید تمام امکانات گنجانده شده در آن با توجه به سلیقه مشتری است. این عمل باید کاملاً با توجه به شرایط زندگی و تعداد افراد خانواده انجام می گیرد. دکوراسیون و معماری محل کار شما به هیچ عنوان نیاید شبیه به محل استراحت و زندگی شما باشد. روانشناسان بسیاری بر این عقیده هستند که دیزاین و طراحی داخلی محل زندگی تاثیر بسیار زیادی بر روی احساسات و افکار ما خواهد داشت. امروزه و دانشمندان و محققین زیادی در این زمینه، تحقیقات بسیاری را به ثبت رسانده و منتشر کرده اند. چیزی که در واقع می تواند روی بسیاری از اندام ها و اعضای بدن انسان تاثیر گذار باشد. برای دکوراسیون داخلی در دنیا و کشور های پیشرو از روش ها و سبک های متعددی استفاده میکنند. ایشان علاوه بر کشور عزیزمان ایران، در کشورهایی همچون عمان، امارات متحده عربی و دبی، مسئول پیاده سازی و اجرای پروژه های بزرگی بوده اند که توانسته اند با موفقیت آنها را به پایان برسانند. ایشان با استفاده از علم روز ایران و جهان توانسته اند پروژه های بسیاری را در ایران و دنیا با موفقیت به پایان برسانند.

اگر به پروژه های انجام شده مهندس ساجدی در سایت شخصی ایشان نگاهی بیاندازیم، این مسئله را به خوبی مشاهده خواهیم کرد. اگر در کشورهایی جز ایران سکونت دارید و قصد آن را دارید تا از معماری بینظیر ایرانی در مراکز تجاری، اداری و مسکونی خود را دارید، میتوانید از طریق سایت نیلوفر ساجدی با ایشان ارتباط برقرار کرده و پروژه های خود را به دست گروه کاربلد و حرفه ای پلی آرت بسپارید. با مراجعه به وب سایت مهندس ساجدی می توانید گزیده ای از پروژه های منحصر به فرد و بینظیر ایشان را که در زمینه های مثل طراحی دکوراسیون داخلی برای مکان های تجاری، اداری و مسکونی است را مشاهده کنید. در این مقاله نمونه تصاویری از انواع طراحی پلان خانه مسکونی در متراژهای متفاوت را مشاهده کردید. از جمله ساختمانهای مسکونی این دوران میتوان به سکونت گاهی در مارچمونت (ادینبورگ، 1882)، عمارت آلبرت هال (ریچارد نومن شاؤ، انگلیس، 1876) و نیز عمارت آلبرت هال (جیمز نوؤِلز، انگلیس، 1870) که شامل 19 خانهی مجزا میشد و آلفرد لرد تِنیسون، شاعر نامدار انگلیسی نیز در آن سکونت داشت اشاره کرد. از طرفی هر چه مساحت بالاتر رود به الطبع قیمت ویلای پیش ساخته افزایش مییابد. در کل ویلای پیش ساخته بدین مفهوم است که متخصصین ذیربط بنا به درخواست کارفرما سازههایی قابل حمل را طراحی میکنند، که با توجه به مصالحی که دارد، تا حدودی سبک هستند و به هر کجا که بخواهند میتوانند انتقال دهند و از آن استفاده مطلوب نمایند.